Przebudowany most w m. Zawoda

  • 13.10.2021, 12:21 (aktualizacja 13.10.2021, 13:03)
  • Małgorzata Kryk
 Przebudowany most w m. Zawoda Joanna Mazurek
W gm Skierbieszów przebudowany został most w m. Zawoda i powstały nowe nawierzchnie asfaltowe, co z pewnością poprawi komfort jazdy wszystkim użytkownikom dróg. Koszt inwestycji polegającej na przebudowie mostu w Zawodzie wynosi 2,3 min złotych, z czego w ramach Funduszu Dróg Samorządowych Powiat pozyskał dofinansowanie w kwocie 1,14 min zł, natomiast Gmina Skierbiesz6w udzieliła wsparcia w wysokości ponad 571 tys. zl. Pozostałe zadania realizowane były tylko we współpracy z Gminy która współfinansowała nakładki asfaltowe w wysokości ponad 600 tys. zł, czyli na poziomie 50 % kosztów.

Uroczystość otwarcia przebudowanego mostu na rzece Wolica z obustronnymi dojazdami odbyła się we wtorek (12.10), a efektem wykonanych zadań jest poprawa bezpieczeństwa użytkowników dróg.

loadingŁaduję odtwarzacz...


Stanisław Grześko dodał, że oprócz mostu w m. Zawoda powstały nowe nawierzchnie na drogach powiatowych, w tym: na odcinku Kalinówka - Wiszenki oraz na drogach w miejscowościach: Huszczka, Iłowiec i Zawoda.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Mieszkańcy Zawody dzięki wykonanym pracom mogą bez problemu dojechać do Skierbieszowa, a warto podkreślić, że dzięki atrakcyjności terenu z nowo wyremontowanych dróg chętnie korzystać będą także turyści.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Inną inwestycją ważną dla naszego regionu jest trwający remont drogi do Radecznicy. W przyszłym roku do użytku oddanych zostanie ponad 10 kilometrów nowej nawierzchni.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Remont drogi w Radecznicy jest ważny ze względu na aspekt religijny. Bowiem w Radecznicy znajduje się Lubelska Częstochowa, pierwsze na świecie miejsce objawień św. Antoniego. To właśnie do Sanktuarium w Radecznicy tłumnie zmierzają pielgrzymi.

loadingŁaduję odtwarzacz...


Kolejnym ważnym przedsięwzięciem poprawiającym płynność ruchu jest remont drogi z Józefowa do Obszy. Ta droga prowadzi na Roztocze, wiec uczęszczana jest nie tylko przez mieszkańców, ale również turystów. Zakończenie tej inwestycji zaplanowano na listopad tego roku.
loadingŁaduję odtwarzacz...


Z początkiem nowego roku do użytku kierowców oddana będzie także droga na trasie Suchowola- Majdan Ruszowski.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Zdaniem Stanisława Grześko jazda po nowych nawierzchniach bitumicznych, przekłada się na bezpieczeństwo wszystkich użytkowników.

loadingŁaduję odtwarzacz...


Efektem wszystkich przeprowadzonych i trwających działań jest poprawa bezpieczeństwa użytkowników dróg na terenie powiatu zamojskiego.

 

 

Małgorzata Kryk

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe