Lubaczów. Kultura i moda XIX wieku

  • 13.10.2021, 14:00
  • Ks. Mariusz Pastuszak
Lubaczów. Kultura i moda XIX wieku
W Muzeum Kresów w Lubaczowie, 17 października odbędzie się wernisaż wystawy "Skrojone przeszłością. Wystawa malarstwa i ludowej makatki inspirowana kulturą i modą XIX-wieczną".

Projekt skupia się na zapisie tradycji Podkarpacia za pomocą sztuki i rzemiosła. Ma na celu propagowanie piękna polskich obrzędów religijnych, obyczajów i tradycji.


Autorką wystawy jest Agnieszka Ciura, której sylwetkę przybliża Starszy Kustosz w dziale edukacji Muzeum Kresów w Lubaczowie, Barbara Kubrak:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Do realizacji kompozycji malarskich posłużyły artystce elementy rekonstrukcji kobiecego stroju rzeszowskiego z Muzeum Etnograficznego w Rzeszowie, kostium ludowy stylizowany na modę krakowską oraz stroje stworzone przez autorkę inspirowane ubraniami ludowymi.

W skład wystawy wchodzą nie tylko obrazy malowane na płótnie ale również makatki.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Wystawa została przygotowana dzięki projektowi realizowanemu w ramach Stypendium Marszałka Województwa Podkarpackiego w roku 2021.

W muzeum Kresów w Lubaczowie będzie można ją oglądać w październiku i listopadzie br.

Ks. Mariusz Pastuszak

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe