Uczniowie pomagają Hospicjum Santa Galla

  • 21.12.2016, 10:01 (aktualizacja 21.12.2016, 13:13)
  • www.talentowisko.pl
Uczniowie pomagają Hospicjum Santa Galla
Uczniowie Szkolnego Klubu Wolontariusza „Uśmiech”, który działa przy Gimnazjum im. J. Zamoyskiego w Starym Zamościu przystąpili do edukacyjnego projektu pn. "TalentowiSKO". Przedsięwzięcie skierowane jest do dzieci i młodzieży, którzy zbiórką pieniędzy chcą pomóc instytucjom potrzebującym wsparcia finansowego. Młodzież ze Starego Zamościa od siedmiu lat wpiera podopiecznych Hospicjum Santa Halla w Łabuńkach Pierwszych.

Dlatego przystępując do projektu za główny cel uczniowie obrali zbiórkę pieniędzy na zakup aparatu USG, który jest niezbędny w diagnozowaniu chorób nowotworowych. Akcja "TalentowiSKO" rozpoczęła się 1.10.br i potrwa do końca marca przyszłego roku. Więcej o projekcie powiedziała Beata Soboń, pełniąca funkcję pedagoga szkolnego w Gimnazjum w Starym Zamościu, a jednocześnie koordynatorka Szkolnego Klubu Wolontariusza "Uśmiech".

loadingŁaduję odtwarzacz...

Beata Soboń dodała, że w działaniach akcji uczestniczą nie tylko uczniowie szkoły, ale również całe rodziny.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Młodzież szkolna zorganizowała w piątek (16.12) na rzecz hospicjum międzyszkolny turniej charytatywny. Drużyny uczestniczące w rozgrywkach piłkarskich mogły wpłacać dowolne kwoty pieniężne na rzecz placówki. Młodzież za Starego Zamościa do końca marca chce zebrać kwotę w wysokości 5,5 tys. zł.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Na obecną chwilę uczniom udało się uzbierać 4 tys. zł. Aby powiększyć sumę zebranych środków finansowych pierwszorzędnym celem jest zorganizowanie przez szkołę w lutym 2017 „Niedzieli hospicyjnej" oraz piłkarskiego turnieju, w którym zagra drużyna księży i służby więziennej.


 


 

www.talentowisko.pl

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe