Rzeszów. Polski Ład dla rolnictwa

  • 15.10.2021, 10:43
  • Ks. Mariusz Pastuszak
Rzeszów. Polski Ład dla rolnictwa Ks. Mariusz Pastuszak
W siedzibie Podkarpackiego Oddziału Regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Rzeszowie, odbyła się (11.10) konferencja prasowa dotycząca Polskiego Ładu w Rolnictwie.

Polski Ład to plan gospodarczej odbudowy Polski i przezwyciężenia skutków pandemii. W programie jednym z priorytetów jest większe wsparcie dla rolnictwa oraz inwestycje w rozwój polskiej wsi.

Gospodarstwa rolne stale się modernizują, dlatego należy zapewnić polskim rolnikom opłacalność produkcji. Program zakłada ułatwienia dla sprzedających swoje produkty w ramach Rolniczego Handlu Detalicznego mówi, Członek Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Poseł na Sejm RP, Fryderyk Kapinos:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Polski Ład zapewni większą opłacalność produkcji oraz ułatwi prowadzenie gospodarstwa i jego rozwój. Rolnictwo jest dla polskiego rządu sprawą priorytetową, podkreśla, Zastępca Dyrektora Podkarpackiego Oddziału Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Magdalena Rożek:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Polacy mieszkający na wsi i ci mieszkający w mieście muszą mieć równe szanse do realizowania swoich marzeń i ambicji. Ani wieś, ani małe miasta nie mogą być wyludniane i zapuszczane kosztem rozwoju dużych aglomeracji miejskich, podkreśla Poseł na Sejm RP,Teresa Pamuła.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Założenia Polskiego Ładu dla rolnictwa obejmują także: przejście na emeryturę rolniczą bez konieczności przekazania gospodarstwa, nowy system ubezpieczeń upraw dla rolników oraz kompleksowy program walki z ASF.

 


 

Ks. Mariusz Pastuszak

Zdjęcia (6)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe