Inauguracja diecezjalnego etapu synodu

  • 15.10.2021, 11:48 (aktualizacja 15.10.2021, 12:16)
  • Joanna Suszko
Inauguracja diecezjalnego etapu synodu
9 i 10 października papież Franciszek oficjalne rozpoczął XVI Zwyczajne Zgromadzenie Ogólne Synodu Biskupów. Jego temat to "Ku Kościołowi synodalnemu: komunia, uczestnictwo i misja".

Czym jest synod i jakie ma znaczenie w przestrzeni historii Kościoła, tłumaczy biskup diecezjalny Marian Rojek.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Rozpoczęty Synod Biskupów będzie nietypowy. Podzielony na etapy. ma zaangażować także ludzi świeckich na całym świecie.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Pierwszą fazą synodu będzie etap diecezjalny, który także w naszej diecezji zainaugurujemy w najbliższą niedzielę (17.10).

loadingŁaduję odtwarzacz...

Diecezjalny etap synodu zainaugurowany będzie uroczystą Mszą świętą w zamojskiej katedrze o godz. 18.00. Biskup diecezjalny Marian Rojek zaprasza do wspólnej modlitwy.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Dodajmy, że tę Mszę św. w niedzielę o godz. 18.00 z zamojskiej katedry będziemy transmitować na naszej antenie.Podejmijmy Dzieło Synodalne w duchu miłości do Boga i braci oraz z odpowiedzialnością za cały Kościół, który potrzebuje naszego odważnego zaangażowania i pokornego uczenia się umiejętności spotkania, słuchania i rozeznawania.

 

 

Joanna Suszko

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe