Rozpoczął się Tydzień Mediacji w Zamościu

  • 15.10.2021, 17:22 (aktualizacja 15.10.2021, 17:29)
  • Justyna Przeszło
Rozpoczął się Tydzień Mediacji w Zamościu
W piątek (15.10) w Sądzie Okręgowym w Zamościu zorganizowano konferencję inaugurującą Tydzień Mediacji w Zamościu oraz Międzynarodowy Dzień Mediacji przypadający w bieżącym roku w dniu 21 października.

Konferencja pt. „Każdy obywatel ma prawo do mediacji” poświęcona była mediacji w postępowaniach karnych. Powiedziano o wielu ciekawych inicjatywach na Lubelszczyźnie, m.in. o pilotażowym projekcie z zakresu sprawiedliwości naprawczej. Szczegóły przybliża dr Marcin Romanowski, Wiceminister Sprawiedliwości.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Dlaczego mediacja jest tak ważna?

loadingŁaduję odtwarzacz...

Największy wzrost spraw kierowanych do mediacji występuje w obszarze mediacji cywilnej, podkreślał Wiceminister Sprawiedliwości.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Ks. dr. hab. Włodzimierz Broński, Kierownik Katedry Negocjacji i Mediacji w Instytucie Prawa Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II powiedział, że już rozpoczęto dyżury w poszczególnych jednostkach penitencjarnych w Okręgu Lubelskim. Słowa podziękowania skierował przede wszystkim w kierunku służby więziennej.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Tematem wiodącym piątkowej inauguracyjnej konferencji była „Mediacja - formą naprawienia szkody pomiędzy sprawcą i pokrzywdzonym”.

Przypomnijmy, że Tydzień Mediacji w Zamościu jest połączony z Międzynarodowym Dniem Mediacji, który przypada w bieżącym roku w dniu 21 października.

Justyna Przeszło

Zdjęcia (17)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe