‘O Księżyc Twardowskiego’ w Biszczy

  • 17.10.2021, 13:24 (aktualizacja 17.10.2021, 13:29)
  • Joanna Ferens
‘O Księżyc Twardowskiego’ w Biszczy
Już po raz XV w Biszczy odbył się Przegląd Poezji Recytowanej i Śpiewanej Osób Niepełnosprawnych ‘O Księżyc Twardowskiego’. Przegląd organizowany jest przez biszczański Warsztat Terapii Zajęciowej będący jednostką organizacyjną Fundacji na Rzecz Osób Niepełnosprawnych i Potrzebujących Pomocy ‘Otwórzmy swoje Serca’ w Zamościu.

Prezes WTZ w Biszczy, Teresa Irena Jaskulska podkreślała, iż we współczesnym świecie mocno zmienił się sposób postrzegania osób niepełnosprawnych:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Wydarzenie rozpoczęło się od Mszy św. sprawowanej przez ordynariusza diecezji zamojsko-lubaczowskiej biskupa Mariana Rojka, który w rozmowie wyraził słowa uznania dla rodziców osób niepełnosprawnych i wszystkich organizacji, które takimi osobami się zajmują i je wspierają na drodze do samodzielności:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Wszystkie działania zmierzające do pokazania talentów i wartości osób niepełnosprawnych są niezwykle ważne dla całego naszego społeczeństwa – tłumaczył wicewojewoda lubelski Bolesław Gzik:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Tradycyjnie już z mini recitalem wystąpił lider „Budki Suflera” Krzysztof Cugowski. W rozmowie podkreślał, iż przyjeżdża do Biszczy co roku, gdyż docenia zaangażowanie i wkład pracy uczestników i organizatorów wydarzenia:

loadingŁaduję odtwarzacz...

W tegorocznej edycji wzięli udział przedstawiciele kilkudziesięciu placówek z województwa lubelskiego, zajmującymi się osobami niepełnosprawnymi, przyjechali również mieszkańcy Ukrainy. W trakcie przeglądu wręczono także Odznaki Honorowe "Primus in Agendo" czyli "Pierwszy w działaniu", przyznane przez ministra pracy i polityki społecznej, listy gratulacyjne od marszałków Sejmu i Senatu oraz podziękowania od organizatorów wydarzenia. Spotkanie zakończyło się wręczeniem upominków i wspólnym poczęstunkiem.

Joanna Ferens

Zdjęcia (31)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe