„Zamojska Piątka Nocą” - wyniki

  • 18.10.2021, 09:36 (aktualizacja 18.10.2021, 12:57)
  • Małgorzata Zaręba
„Zamojska Piątka Nocą” - wyniki
Zamojski stadion OSiR w piątek (15.10) zgromadził tłumy biegaczy. Wszyscy sympatycy biegania wzięli udział w biegu pn. „Zamojska Piątka Nocą”, który jak sama nazwa wskazuje odbył się się wieczorem, bo o godz. 20.00 na dystansie 5-ciu kilometrów.

W Zamościu była to już druga tego typu impreza, bo we wrześniu ubiegłego roku odbył się także nocny bieg, ale na krótszym dystansie. Jego głównym celem było uczczenie jubileuszu 440-lecia Miasta Zamość i Jubileuszu 45-lecia Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zamościu. Jak widać biegi organizowane w naszym mieście cieszą się ogromnym zainteresowaniem.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Którędy poprowadziła trasa piątkowego biegu? Zawodnicy wystartowali ze stadionu, a następnie pobiegli Parkiem Miejskim na osiedle Planty wydłuż murów zamojskiej Twierdzy. Następnie pobiegli ulicami Akademicką i Szczebrzeską wzdłuż murów Twierdzy i ulicą Królowej Jadwigi powrócili na stadion. Mateusz Ferens dodał, że trasę zabezpieczyli sędziowie i policjanci oraz inne służby, czuwające nad bezpieczeństwem biegaczy.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Dla niektórych zawodników, bieg był motywatorem do trenowania.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Zawodniczka z Sitańca, która na co dzień trenuje biegając wspólnie z psem przyznała, że bieg nocny odbył się w przyjaznej atmosferze.
loadingŁaduję odtwarzacz...

W Zamościu w każdy poniedziałek o godz. 18.00 na stadionie OSiR odbywają się zajęcia pn. „Biegam Bo lubię”. Grupowe treningi przygotowują sympatyków biegania do startów w biegach organizowanych w Polsce. Piąta wśród kobiet na linię mety dobiegła uczestniczka tych zajęć, która już przygotowuje się do kolejnego biegu, jakim będzie półmaraton.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Na pokonanie 5-ciu kilometrów biegacze mieli 45 minut. Wśród kobiet pierwsze miejsce zajęła Joanna Wasilewska, drugie Aleksandra Jakubczak, a trzecie Ewa Furmanik. Natomiast wśród mężczyzn pierwszy na linię mety dobiegł pochodzący z Zamościa Radosław Gromek, który na bieg przyjechał z Warszawy. Drugie miejsce zajął Dawid Berbecki, a trzecie Mariusz Łobaczuk. Biegacze zostali oficjalnie udekorowani pucharami i atrakcyjnymi nagrodami, o czym poinformował Mateusz Ferens.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Ideą przewodnią nocnego biegu była popularyzacja aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia oraz promowanie lokalnych tras biegowych Miasta Zamość. Prawdopodobnie za rok nocny bieg odbędzie się także po Zamościu, ale na dłuższym dystansie.

loadingŁaduję odtwarzacz...


Wydarzenie objęte było Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Zamość Andrzeja Wnuka. Wszystkim zawodnikom, którzy wystartowali w biegu serdecznie gratulujemy, a wyniki dostępne są pod linkiem kliknij


Wideorelacja z biegu

loadingŁaduję odtwarzacz...

Małgorzata Zaręba

Zdjęcia (51)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe