Zmiany w kontrolach żywnosci w Koroszczynie

  • 18.10.2021, 09:50
  • Małgorzata Kryk
Zmiany w kontrolach żywnosci w Koroszczynie
W związku z remontem wschodniej płyty dojazdowej do terminalu samochodowego w Koroszczynie od poniedziałku (18.10) Lekarz Weterynarii czasowo zawiesza wykonywanie kontroli przesyłek żywności pochodzenia zwierzęcego importowanych do Unii Europejskiej. Z uwagi na remont nie ma możliwości dojazdu do strefy kontrolnej pojazdów ciężarowych. Kontrole zostaną wznowione po zakończeniu prac remontowych, prawdopodobnie na początku przyszłego roku.

Na polskim odcinku granicy z Białorusią, kontrole weterynaryjne przesyłek żywności pochodzenia zwierzęcego importowanych do UE, wykonywane są jedynie na dpg.
w Kuźnicy Białostockiej. Kontrole pozostałych towarów jak: zwierząt, przesyłek produktów niespożywczych oraz pasz, a także kontrole tranzytowe będą odbywały się bez zmian.
 

Jak informuje Lubelski Zarząd Obsługi Przejść Granicznych, Dział Zamiejscowy w Koroszczynie w okresie od 20.10, a wiec od najbliższej środy do 10 grudnia na terenie terminala samochodowego w Koroszczynie, drogowe przejście graniczne w Kukurykach planowane są prace remontowe. Remont będzie dotyczył płyt przejazdowych, dlatego mogą wystąpić utrudnienia w ruchu pojazdów ciężarowych na kierunku przywozowym do Polski.

Małgorzata Kryk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe