Rozpoczęto diecezjalny etap synodu

  • 18.10.2021, 12:41 (aktualizacja 18.10.2021, 12:50)
  • Justyna Przeszło
Rozpoczęto diecezjalny etap synodu
W ubiegłą niedzielę (17.10) w parafii katedralnej w Zamościu odbyła się inauguracja diecezjalnego etapu synodu biskupów.

Oficjalne jego otwarcie miało miejsce 9 i 10 października w Rzymie z udziałem papieża Franciszka, który zwracał uwagę, iż synod nie jest wymianą ludzkich opinii, lecz słuchaniem Ducha Świętego.

Obecnie w parafiach naszej diecezji będziemy szli ku Kościołowi Synodalnemu w trzech jego istotnych obszarach, o których mówił w niedzielnej homilii ks. bp Marian Rojek, biskup diecezji zamojsko-lubaczowskiej.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Wartym podkreślenia i zapamiętania na synodalną drogę w Kościele lokalnym jest to, co uczniowie Chrystusa słusznie uczynili, gdy nie mogli zrozumieć Bożego słowa – tłumaczył ks. bp Marian Rojek. 

loadingŁaduję odtwarzacz...

Jak zauważył bp Marian Rojek niezwykle istotnym działaniem w procesie synodalnym Kościoła jest przede wszystkim modlitwa.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Troską synodalnej drogi Kościoła o jaką zabiega papież Franciszek jest to, aby najpierw każdy z nas wzrastał i wciąż upodabniał się do Chrystusa, a następnie przyprowadzał innych ludzi do Jezusa. Ksiądz biskup podkreślił, że w naszych synodalnych, parafialnych spotkaniach należy powiedzieć o trzech ważnych sprawach – tłumaczył pasterz naszej diecezji.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Głównym zadaniem synodu jest wsłuchiwanie się w głos Pana Boga, rozpoznanie Jego obecności, Jego przejścia między nami i tego tchnienia życia, jakie On daje temu światu i każdemu z nas. Dlatego też niedzielną Mszę świętą rozpoczęto oraz zakończono modlitwą do Ducha Świętego.

Justyna Przeszło

Zdjęcia (14)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe