Zmodernizowano drogi w powiecie biłgorajskim

  • 19.10.2021, 13:03 (aktualizacja 19.10.2021, 13:11)
  • Małgorzata Kryk
Zmodernizowano drogi w powiecie biłgorajskim
W piątek (15.10) nastąpiło oficjalne otwarcie dwóch zmodernizowanych dróg wojewódzkich w powiecie biłgorajskim w miejscowości Józefów na skrzyżowaniu dróg Nr 849 i Nr 853.

W piątkowym spotkaniu udział wzięli: wicepremier Rzeczypospolitej Polskiej oraz Minister Aktywów Państwowych Jacek Sasin, władze Województwa Lubelskiego, posłowie Województwa Lubelskiego, radni Sejmiku Województwa Lubelskiego, gminy Józefów, Łukowa, Dyrekcja Zarządu Dróg Wojewódzkich w Lublinie.

Znaczna poprawa bezpieczeństwa drogowego odczuwalna jest na drodze wojewódzkiej Nr 849 na odcinku Józefów – Osuchy. Droga ta od lat wymagała remontu, bo przez liczne pęknięcia i zniekształcenia była niebezpieczna dla kierowców.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Co zostało wykonane na trasie Józefów – Osuchy?

loadingŁaduję odtwarzacz...

Zmodernizowano także drogę wojewódzką Nr 853 Józefów – Długi Kąt. Ten odcinek drogi również wymagał remontu. Przy krawędziach jezdni występowały głębokie koleiny i liczne uszkodzenia. Karol Jakubowski dodał, że dzięki nowej nawierzchni ruch na tym odcinku drogi będzie odbywał się płynnie.
 

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Karol Jakubowski podkreślił, że przeprowadzony remont zwiększy przede wszystkim bezpieczeństwo użytkowników dróg.

loadingŁaduję odtwarzacz...


Drogi te, zostały zmodernizowane w ramach projektu pn.: „Poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego Lubelszczyzny”, dzięki wsparciu w wysokości 10 milionów złotych z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych oraz z budżetu Województwa Lubelskiego.

Małgorzata Kryk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe