Przed nami Niedziela i Tydzień Misyjny 2021

  • 21.10.2021, 16:03
  • Joanna Suszko
Przed nami Niedziela i Tydzień Misyjny 2021
24 października przeżywać będziemy Niedzielę Misyjną, rozpoczynającą Tydzień Misyjny w Kościele.

To czas intensywnej modlitwy w intencji misji i misjonarzy oraz okazja do wsparcia – mówi ks. Andrzej Łuszcz, dyrektor Papieskich Dzieł Misyjnych w Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Niedzielę i cały Tydzień Misyjny przeżywać będziemy pod hasłem „Spotkaliśmy Jezusa, więc głosimy”.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Jak zawsze, Ojciec święty Franciszek przygotował specjalne orędzie na Światowy Dzień Misyjny. Papież przypomina, że każdy z nas jest wezwany do bycia misjonarzem, mówi ks. Maciej Będziński, dyrektor Papieskich Dzień Misyjnych w Polsce.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Tydzień Misyjny wzywa nas także do konkretnej pomocy materialnej na rzecz misji. W naszej diecezji mamy do tego szczególną okazję. Wciąż trwa zbiórka makulatury na budowę studni w Burkina Faso – przypomina ks. Łuszcz.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Więcej o akcji zbiórki makulatury oraz innych inicjatywach misyjnych znajdą Państwo na stronie misje.zamojskolubaczowska.pl. Dodajmy także że w najbliższą niedzielę w naszych parafiach zbierana będzie taca na rzecz misji.

Joanna Suszko

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe