Policjanci obserwują zachowania pieszych i rowerzystów

  • 21.10.2021, 10:57 (aktualizacja 21.10.2021, 11:16)
  • Małgorzata Kryk
Policjanci obserwują zachowania pieszych i rowerzystów
W czwartek (21.10) na trenie całego kraju od wczesnych godzin porannych policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego prowadzą działania kontrolne ph. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego".

To właśnie z udziałem niechronionych uczestników ruchu , a wiec pieszych i rowerzystów dochodzi do dużej liczby zdarzeń drogowych, zwłaszcza teraz w okresie jesiennym.  Przypomnijmy, że od 1 czerwca piesi mają pierwszeństwo przy wchodzeniu na przejście i mają zakaz korzystania z telefonów komórkowych podczas przechodzenia przez jezdnię. W Zamościu w kierunku poprawy bezpieczeństwa pieszych w pobliżu przejść dla pieszych znajdują się piktogramy z hasłem „SMART STOP”. Przypominają one wszystkim pieszym, że podczas przechodzenia przez przejście obowiązuje bezwzględny zakaz korzystania z telefonów komórkowych i innych podobnych tego typu urządzeń. Ogólnopolska akcja ph. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego" potrwa do późnych godzin wieczornych.

Małgorzata Kryk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe