Policyjna akcja "ZNICZ"

  • 27.10.2021, 11:18 (aktualizacja 29.10.2021, 08:16)
  • Małgorzata Kryk
Policyjna akcja "ZNICZ"
W dn. 29.10 - 02.11, a wiec już od piątku do wtorku policjanci w Wydziału Ruchu Drogowego rozpoczną działania ukierunkowane na bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego ph "Znicz".

Przed nami miesiąc listopad i okres zbliżających się świąt - Dzień Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. W tym czasie możemy spodziewać się wzmożonego ruchu w okolicach cmentarzy oraz na drogach wjazdowych i wyjazdowych z miejscowości, gdzie znajdują się nekropolie. Jak co roku w dn. 29.10 - 02.11, a wiec już od piątku do wtorku policjanci w Wydziału Ruchu Drogowego rozpoczną działania ukierunkowane na bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego ph "Znicz". W okolicach cmentarzy możemy spodziewać się większej liczy patroli policyjnych, o czym informuje rzecznik prasowy KMP w Zamościu st. asp. Dorota Krukowska-Bubiło.loadingŁaduję odtwarzacz...


W tym roku w okolicach zamojskich cmentarzy wprowadzone będą następujące zmiany. Na cmentarzu Komunalnym przy ul. Braterstwa Broni na parkingu przy stacji  wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy oraz wygrodzona zostanie część parkingu z zaporami ze znakiem „zakaz ruchu” wraz z tabliczką „Nie dotyczy MZK” (ta część przeznaczona będzie dla komunikacji miejskiej). Tam zostanie przeniesiony przystanek spod cmentarza.Pozostała część parkingu zostanie udostępniona odwiedzającym cmentarz.Z kolei na Cmentarz przy ul. Odrodzenia większych zmian w poruszaniu się nie będzie. Jedynie piesi mogą napotkać na utrudnienia spowodowane remontem ciągu pieszo - rowerowego. Natomiast przy Cmentarzu Parafialnym na ul. Peowiaków kierowców będzie obowiązywał zakaz postoju. O wprowadzonych zmianach informuje st. asp. Dorota Krukowska-Bubiło.

loadingŁaduję odtwarzacz...


Ruch w najbliższych dniach w okolicach cmentarzy będzie wzmożony. St. asp. Dorota Krukowska-Bubiło apeluje o zachowanie ostrożności.

loadingŁaduję odtwarzacz...


Zwracamy się do kierowców, aby w najbliższych dniach szczególną uwagę zwracali na pieszych, a do niechronionych uczestników ruchu drogowego apelujemy by wyposażyli się w elementy odblaskowe.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Za elementy odblaskowe mogą nam posłużyć: opaski, kamizelki, smycze, zawieszki czy naklejki. Takie elementy zwiększą nasze bezpieczeństwo, a tym samym zapewnią nam spokojne, a przede wszystkim bezpieczne dotarcie do celu.

 

Małgorzata Kryk

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe