Horyniec Zdrój. Uzdrowienie uzdrowisk

  • 28.10.2021, 12:50
  • Ks. Mariusz Pastuszak
Horyniec Zdrój. Uzdrowienie uzdrowisk Ks. Mariusz Pastuszak
Uzdrowisko Horyniec Sp. z.o.o., było (22.10) gospodarzem Konferencji, dotyczącej planowanych zmian w systemie lecznictwa uzdrowiskowego.

Organizatorami spotkania byli: Parlamentarny Zespół ds. lecznictwa Uzdrowiskowego i Mundurowej Służby Zdrowia, Unia Uzdrowisk Polskich oraz Uzdrowisko Horyniec. Wydarzenie zorganizowano w partnerstwie z Ministerstwem Zdrowia oraz Narodowym Funduszem Zdrowia.

 

Podczas konferencji poruszane były ważne kwestie dotyczące zarówno przeszłości jak i przyszłości uzdrowisk, o nich mówił, przed spotkaniem, Przewodniczący Parlamentarnego Zespołu ds. Lecznictwa Uzdrowiskowego, Poseł na Sejm RP, Patryk Wicher:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Spotkanie w Horyńcu jest jednym z kilku posiedzeń które mają za zadanie wspomóc uzdrowiska. Podczas kolejnych spotkań zostaną poruszane również kwestie dotyczące reformowania sanatoriów, mówi Poseł na Sejm RP, Teresa Pamuła:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Zmiany zapowiadane przez Rząd są wyczekiwane również przez ośrodki trudniące się lecznictwem uzdrowiskowym, podkreśla Prezes Zarządu Uzdrowiska Horyniec Sp. z.o.o., Dorota Czyż:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Kolejne posiedzenie dotyczące poprawy sytuacji uzdrowisk w Polsce odbędzie się w Ciechocinku.

Ks. Mariusz Pastuszak

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe