Ogólnopolski Bieg dla Życia - trwają zapisy

  • 02.11.2021, 15:08 (aktualizacja 02.11.2021, 15:57)
  • Małgorzata Zaręba
Ogólnopolski Bieg dla Życia - trwają zapisy
VI edycja biegu, obecnie łączy dwa podkarpackie, bieszczadzkie miasta: Sanok i Korczynę.

Bieg jest promocją życia w szerokim wymiarze i skupia miłośników życia, szczególnie młodzież. Bieg odbędzie się we wspólnej grupie, która 4 grudnia po Mszy świętej o godzinie 10:30 wystartuje w tempie 6:00 z Sanoka do Kościółka świętego bpa Józefa Sebastiana Pelczara w Korczynie.

Biegacze będą mieli do pokonania dystans 48 km i 48 m. Jednak, aby wziąć udział w biegu można wystartować wybierając jedną z dwóch form:

- stacjonarną (grupowa) o godzinie 10:30 na ustalonej trasie,
- zdalną (indywidualna) w dowolnych miejscach i na dowolnych dystansach w terminie od 4 do 24 grudnia.

Trasa biegu stacjonarnego będzie wymagająca, dlatego mogą w nim wystartować zawodnicy tylko pełnoletni. Bieg poprowadzi nawierzchnią asfaltową ze sporymi przewyższeniami dlatego każdy z zawodników musi wcześniej odpowiednio się do niego przygotować. Należy wcześniej trenować zbiegi i podbiegi, posiadać wygodne obuwie oraz ubiór adekwatny do warunków pogodowych. Wszyscy zawodnicy będą musieli dostosować tempo: 6:00 do pozostałych biegaczy ponieważ bieg będzie odbywał się grupowo. Osoby, które wcześniej nie trenowały mogą nie sprostać temu wyzwaniu, wiec organizatorzy apelują do zawodników, by wybrali zdalną wersję Biegu na trasie indywidualnej. Organizatorzy podczas biegu zapewniają zabezpieczenie przez policję i służby medyczne oraz autokar do którego będzie można wsiąść i podjechać do kolejnego odcinka. Na odcinkach: 13, 25, 39 kilometrze zapewniony będzie bufet z ciepłym posiłkiem, zupą owocami wodą i ciepłą herbatą. W kryzysowych przypadkach można będzie wsiąść do samochodu i podjechać na miejsce najbliższego punktu, gdzie dostępny będzie autokar. Na wszystkich biegaczy, którzy dobiegną na metę czekać będzie ciepły posiłek i każdy z zawodników otrzyma pamiątkowy medal.

Natomiast Ci, którzy zdecydują się na bieg zdalny otrzymają indywidualny numer startowy, który zostanie wysłany na adres mailowy uczestnika. Zawodnicy, którzy wezmą udział w biegu zdalnym zobowiązani będą do przesłania zdjęć i śladów GPS biegu na adres [email protected] najpóźniej do 25 grudnia. Na podstawie zweryfikowanych zdjęć zawodnicy otrzymają medale, które wysłane będą pocztą tradycyjną w dwóch turach: 9 i 28 grudnia.

Co zrobić aby wziąć udział w biegu? Przede wszystkim należy dokonać zapisów. Opłata startowa za bieg stacjonarny wynosi 55 zł, a w formie zdalnej koszt wynosi 30 zł (koszt 25 zł ponosi kolejna osoba z tego samego adresu korespondencji). Opłaty przyjmowane są drogą internetową przez stronę Time Keeper do 30 listopada.

Opłata wpisowego przeznaczona będzie na: pakiet startowy, zaplecze techniczne i gastronomiczne, a 10% każdej wpłaty przeznaczone będzie na wsparcie Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci Niepełnosprawnych w Starej Wsi.

Celami Biegu są:
- manifestacja miłości do życia w myśl słów „Bronić życia i umacniać je, czcić je i kochać – oto zadanie, które Bóg powierza każdemu człowiekowi…” (Evangelium vitae), dlatego w tym roku trasa przebiega przez tereny zamieszkałe;
- promowanie wartości i ruchów pro life;
- łączenie aktywnego tryby życia z wyższymi wartościami;
- wsparcie Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci Niepełnosprawnych w Starej Wsi.

Organizatorem biegu jest ks. Michał Kozak, ul. Zagrody 10, 38-500 Sanok, tel.: 723 404 313, email: [email protected] oraz koordynator Dorota Trudzik, tel.: 509 309 861, email: [email protected] Ambasadorami biegu są: Emilia Janik, Zofia Noceti-Klepacka, Paulina Tracz, ks. Tomasz Szady
 

Program:

8:00 – 10:00 – Biuro Zawodów, ul. Zagrody 1, I LO w Sanoku
10:00 – Msza Święta w Kaplicy św. Maksymiliana
10:30 – start Biegu dla Życia
16:00 – meta
17:00 – powrót do Sanoka i wspólny posiłek
 

Strona Biegu: kliknij

Regulamin: kliknij

Trasa: kliknij

Zapisy: kliknij

Małgorzata Zaręba

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe