Tomaszów Lubelski. Poświęcenie organów i witraży w Parafii Św. Józefa

  • 04.11.2021, 12:25
  • Ks. Mariusz Pastuszak
Tomaszów Lubelski. Poświęcenie organów i witraży w Parafii Św. Józefa Zuzanna Barczak
Parafia pw. Świętego Józefa w Tomaszowie Lubelskim obchodziła (31.10) uroczystość poświęcenia witraży oraz 26 głosowych organów.

Poświęcenia dokonał Pasterz Diecezji Zamojsko – Lubaczowskiej, Biskup Marian Rojek.

Na poszczególnych witrażach zdobiących świątynię przedstawieni są polscy święci i błogosławieni, św. Józef, a także sceny przedstawiające Zmartwychwstanie Pana Jezusa i Zwiastowanie Najświętszej Maryi Pannie.

Uroczystość ta, jest radosnym wydarzeniem dla całej parafii, mówi Biskup Marian Rojek:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Całe przedsięwzięcie nie mogłoby się odbyć bez wsparcia osób, którym na sercu leży dobro parafii św. Józefa, podkreśla, proboszcz parafii, Ksiadz Grzegorz Chabros:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Na zakończenie uroczystości odbył się koncert organowy. Na nowo poświęconym instrumencie zagrał Daniel Strządała, któremu towarzyszyła skrzypaczka Ewa Zaborny.

Ks. Mariusz Pastuszak

Zdjęcia (13)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe