Powstała nowa ścieżka rowerowa Single Track

  • 05.11.2021, 09:25 (aktualizacja 05.11.2021, 09:34)
  • Małgorzata Kryk
Powstała nowa ścieżka rowerowa Single Track https://jozefow.lublin.lasy.gov.pl/
W malowniczych leśnych terenach Roztocza zostanie otwarta ścieżka rowerowa Single Track, która prowadzi z Hamerni do Józefowa i przebiega przez dwa powiaty – tomaszowski i biłgorajski.

Oficjalne otwarcie ścieżki Single Track, z udziałem zaproszonych gości rozpocznie się w najbliższą sobotę (6.11) o godz. 14:00 w Józefowie w miejscu, gdzie oddawana do użytku trasa kończy swój bieg. To pierwsza tego typu trasa w naszym regionie, która z pewnością będzie przyciągać na teren Nadleśnictwa Józefów wielu amatorów turystyki rowerowej. Anna Sternik p.o. rzecznika Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Lublinie przyznała, że właściwe rozmieszczenie ruchu turystycznego przyczyni się także do skutecznej ochrony głuszców, a więc dużych ptaków z rodziny kurowatych bytujących w lasach józefowskich.
 

loadingŁaduję odtwarzacz...

Anna Sternik dodała, że nowa trasa rowerowa powstała głównie z myślą o sympatykach jazdy na rowerach.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Ścieżka wiedzie przez pagórkowaty obszar Leśnictwa Kalina i została urozmaicona przeszkodami takimi jak m.in. „stolik”, „podwójna hopka”, „pumptrack”, „step up”, „step down” czy różnego rodzaju „rollery”. Warto podkreślić, że zrealizowane zadanie znakomicie wpisuje się w kampanię Lasów Państwowych ph. „DLA LASU, DLA LUDZI. Akcja ma na celu przybliżyć społeczeństwu codzienną pracę polskich leśników, którzy starają się równoważyć trzy najważniejsze funkcje jakie las pełni dla ludzi – przyrodniczą, społeczną i gospodarczą. Nowo powstała ścieżka ma na celu przyciągnąć jak największą liczbę miłośników jazdy na dwóch kółkach w malownicze zakątki Roztocza.

Współrzędne nowej ścieżki rowerowej N: 50°28´ E: 23°4´)

Małgorzata Kryk

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe