Przyjdź na „Bitwę o Lubaczów”

  • 05.11.2021, 11:04
  • Ks. Mariusz Pastuszak
Przyjdź na „Bitwę o Lubaczów”
11 listopada na Rynku miejskim w Lubaczowie odbędzie się rekonstrukcja Bitwy o Lubaczów.

Będzie to uzupełnienie corocznego programu upamiętniającego odzyskanie niepodległości przez naszą ojczyznę. Uroczystości związane będą z ważnymi wydarzeniami rozgrywającymi się na terenach ziemi lubaczowskiej, mówi Starosta Powiatu Lubaczowskiego, Zenon Swatek:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Zaplanowana na godz. 15:00 rekonstrukcja jest pierwszym przedsięwzięciem w regionie, które nawiązuje do walk toczących się na tym terenie w 1918r. Potyczki odbywać się będą w ścisłym centrum miasta i zaprezentują moment odbicia miasta przez oddział, któremu dowodził Stanisław Dąbek.

Rekonstrukcji towarzyszyć będzie również wspólny śpiew znanych utworów patriotycznych.

loadingŁaduję odtwarzacz...

W ten bardzo atrakcyjny sposób, mieszkańcy Lubaczowa i okolic będą mogli przypomnieć sobie wydarzenia związane z historią regionu.

Rekonstrukcję „Bitwy o Lubaczów” organizuje Powiatowe Centrum Kultury w Lubaczowie. Ten projekt dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”.

Katolickie Radio Zamość objęło Patronatem Medialnym to wydarzenie.

Ks. Mariusz Pastuszak

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe