Co znajdziemy w pomocach do diecezjalnego etapu Synodu?

  • 06.11.2021, 15:24 (aktualizacja 06.11.2021, 15:56)
  • Joanna Mazurek
Co znajdziemy w pomocach do diecezjalnego etapu Synodu?
Na stronie internetowej naszej diecezji dostępne są już materiały, z których można korzystać podczas obrad parafialnych, dekanalnych i ponad parafialnych grup synodalnych.

Jak tłumaczy koordynator prac synodalnych w Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej, ks. dr Sławomir Korona, jest ich kilka.

loadingŁaduję odtwarzacz...
Temat XVI Zgromadzenia Ogólnego Synodu Biskupów brzmi: „Ku Kościołowi synodalnemu: komunia, uczestnictwo i misja”. Głównych zagadnień do konsultacji jest dziesięć.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Specjalna modlitwa w intencji prac synodalnych zawarta jest w dokumentach dostępnych na stronie internetowej naszej diecezji, ale koordynator synodu zachęca także do innych form modlitwy.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Na stronie www.diecezja.zamojskolubaczowska.pl mogą też Państwo znaleźć homilie Biskupa Diecezjalnego, ks. bp. Mariana Rojka, na temat „Synod w Kościele diecezjalnym”. Zachęcamy do uważnego odczytania słów pasterza naszej diecezji.

 

Joanna Mazurek

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe