W Hrubieszowie powstanie sztuczny zbiornik wodny

  • 08.11.2021, 11:48 (aktualizacja 08.11.2021, 12:42)
  • Małgorzata Zaręba
W Hrubieszowie powstanie sztuczny zbiornik wodny
Przy ul. Wodnej 26 w Hrubieszowie w poniedziałek (8.11) odbyło się uroczyste podpisanie porozumienia na rzecz współpracy w zakresie realizacji inwestycji: „Budowa zbiornika wodnego na rzece Huczwa w miejscowości Hrubieszów".

Porozumienie zostało zawarte pomiędzy Państwowym Gospodarstwem Wodnym Wody Polskie, Regionalnym Zarządem Gospodarki Wodnej w Lublinie, a Gminą Miejską Hrubieszów. W uroczystości udział wzięli m. innymi: Jacek Sasin, wiceprezes Rady Ministrów, Minister Aktywów Państwowych; Grzegorz Tchórzewski, szef Gabinetu Politycznego Wiceprezesa Rady Ministrów; Lech Sprawka, Wojewoda Lubelski; Jarosław Stawiarski, Marszałek Województwa Lubelskiego; Przemysław Daca, prezes Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie; Sergiusz Kieruzel, dyrektor Departamentu Komunikacji i Edukacji Wodnej Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie; Agnieszka Szymula, dyrektor Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Lublinie; Henryk Gmitruczuk, dyrektor Zarządu Zlewni w Białej Podlaskiej PGW Wody Polskie; Marta Majewska, Burmistrz Miasta Hrubieszowa, Anna Naja, przewodnicząca Rady Miejskiej w Hrubieszowie, Maryla Symczuk, dyrektor Oddziału KSC S.A. Cukrowni Werbkowice.

Celem podpisania porozumienia jest przeciwdziałanie skutkom suszy oraz powodzi, jako działań mających ogromne znaczenie dla ochrony mienia i przyległych gruntów oraz kształtowania zasobów wodnych.


Warto podkreślić, że niedługo oczekiwania mieszkańców Hrubieszowa o budowie krytej pływalni zostaną spełnione, bo prace postępują zgodnie z założonym planem. Ponadto oprócz basenu z myślą o mieszkańcach powstanie kąpielisko, gdzie na rzece Huczwa w upalne dni będzie można spędzić czas wolny.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Na ten cel udało się pozyskać Miastu Hrubieszów środki finansowe.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Ta inwestycja została wpisana na Zintegrowaną Listę, dzięki czemu miasto w przyszłości będzie mogło starać się o dodatkowe dofinansowanie.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Zbiornik wodny z plażą powstanie na terenie należącym do miasta.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Hrubieszów słynie z bogatej historii i tradycji. Jest to miasto trzech kultur, gdzie w odległości kilkuset metrów znajdują się trzy świątynie: żydowska, prawosławna i katolicka. Marta Majewska dodała, że włodarze miasta zdając o rozwój regionu postawili na turystów, którzy odwiedzając Hrubieszów będą chcieli tu wracać.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Zbiornik wodny na Huczwie powstanie także z myślą o przedsiębiorcach, którzy przy zbiorniku będą mogli zlokalizować swoje punkty gastronomiczne.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Opracowanie dokumentacji zagospodarowania terenu opracują Wody Polskie, a na jakim etapie są kolejne prace?

loadingŁaduję odtwarzacz...

Marta Majewska dodała, że możliwość dofinansowania tej inwestycji jest szeroka.
loadingŁaduję odtwarzacz...


Hrubieszowska kryta pływalnia do użytku mieszkańców zostanie oddana w marcu przyszłego roku, a więcej informacji na temat inwestycji w Hrubieszowie usłyszycie Państwo na antenie naszego radia w najbliższą sobotę (13.11) w audycji Miasta Hrubieszów.
 

Małgorzata Zaręba

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe