Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu

W Zamościu uczcili Niepodległość Polski na sportowo

Już w najbliższy czwartek (11 listopada) obchodzić będziemy Narodowy Dzień Niepodległości. Nie tylko w stolicy naszego kraju oraz innych miastach Polski, ale także w Zamościu z okazji Święta Niepodległości organizowane są liczne wydarzenia.

W Zamościu biegi dla wszystkich chętnych odbyły się w przed dzień Święta Niepodległości w środę (10.11) na zamojskim Rynku Wielkim. W wydarzeniu ph. "Biegi listopadowe z okazji Święta Niepodległości" jak co roku udział wzięli dziewczęta i chłopcy z zamojskich szkół i okolicznych miejscowości, ale bieg adresowany był także do osób dorosłych. Jak co roku biegi na różnych dystansach poprzedziło odśpiewanie Hymnu, a trasy biegów poprowadziły zamojskimi ulicami. Bieg został zorganizowany ze startem i metą na zamojskim Rynku Wielkim i tak jak w poprzednich latach cieszył się on ogromnym zainteresowaniem.

POSŁUCHAJ

W wydarzeniu wzięło udział blisko 20 szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych. Piotr Orzechowski dodał, że cieszy się iż patriotyczne wydarzenie w naszym mieście uczczone zostało na sportowo.

POSŁUCHAJ

Bieg adresowany był do wszystkich, a wiec mogli w nim uczestniczyć wszyscy chętni.

POSŁUCHAJ

Konrad Firek dodał, że w biegach udział wzięły liczne reprezentacje uczniów z zamojskich szkół i powiatu zamojskiego.
POSŁUCHAJ

O przygotowaniach do biegu powiedziały uczennice zamojskiej szkoły, które rywalizowały na dystansie 600 metrów.

POSŁUCHAJ

Licznie pobiegli zawodnicy z Miączyna.
POSŁUCHAJ

Złotym medalistą został zawodnik, który jak przyznał biega sam dla siebie w czasie wolnym.
POSŁUCHAJ

Na dystansie 800 metrów pierwsze miejsce na podium zajął zawodnik reprezentujący Agros Zamość.
POSŁUCHAJ

Która z dziewcząt zdobyła złoty medal na dystansie 800 metrów?
POSŁUCHAJ

Wśród licealistek na 800 metrów podium należało do dziewcząt z I Liceum Ogólnokształcącego z Zamościa.

POSŁUCHAJ

Pierwsze miejsce na dystansie kilometra zajął reprezentant Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Zamościu.
POSŁUCHAJ

By uczcić Niepodległość Polski w biegu grupowo pobiegli żołnierze z 3 Zamojskiego Batalionu Zmechanizowanego. Najszybsi biegacze uhonorowani zostali na podium medalami i atrakcyjnymi upominkami. Natomiast najliczniejsze reprezentacje otrzymały puchary.
POSŁUCHAJ

Piotr Orzechowski dodał, że uroczystości związane z upamiętnieniem Święta Niepodległości Polski odbędą się w czwartek w dniu 11 listopada.

POSŁUCHAJ

Wszystkim biegaczom serdecznie gratulujemy. Biegi Listopadowe zostały zorganizowane przez Klub Sportowy „Agros” Zamość, przy wsparciu finansowym Ministerstwa Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Wydatek współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach realizacji projektu pt. „Marketing Gospodarczy Województwa Lubelskiego II”.