VIII Zaduszki Chłopskie Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej

  • 14.11.2021, 14:39 (aktualizacja 14.11.2021, 18:04)
  • Joanna Suszko
VIII Zaduszki Chłopskie Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej
W diecezji zamojsko-lubaczowskiej w niedzielę (14.11) już po raz VIII odbyły się Zaduszki Chłopskie. W tym roku miejscem modlitwy za "tych, co bronili i żywili" był kościół pw. św. Jana Chrzciciela w Lipsku k. Zamościa.

Do wspólnej modlitwy w tej intencji, po raz kolejny zaprosił ks. Józef Bednarski, proboszcz parafii i diecezjalny duszpasterz rolników.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Eucharystii przewodniczył ks.dr hab. Czesław Galek, kapelan ss. Franciszkanek Misjonarek Maryi w Łabuniach. W homilii wskazywał na liczne przykłady zaangażowania w walkę o obronę ojczyzny oraz jej chrześcijańską tożsamość przez żołnierzy i ludzi polskiej wsi. Podkreślał także, że pamięć o bohaterach stanowi o naszej przyszłości.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Ks. Galek zaznaczał, że ofiary bohaterów wzywają nas do modlitewnej pamięci. Są także dowodem zwycięstwa.

loadingŁaduję odtwarzacz...

We wspólnej modlitwie za zmarłych rolników i środowisko chłopskie uczestniczyli m.in. senator Jerzy Chróścikowski, Krzysztof Gałaszkiewicz dyrektor lubelskiego oddziału Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz przedstawiciele Lubelskiej Izby Rolniczej i Rady Wojewódzkiej NSZZ Solidarność Rolników Indywidualnych, ponadto poczty sztandarowe organizacji rolniczych, a przede wszystkim rolnicy.

Drugą część Zaduszek Chłopskich stanowiła modlitwa koronką do Bożego Miłosierdzia, w czasie której przywoływani byli zmarli, zasłużeni dla Polski i dla Kościoła, a szczególnie dla Ziemi Zamojsko-Lubaczowskiej.

Środowisko chłopskie przez stulecia ponosiło ofiarę z życia rolników broniąc ojczyzny i polskości. Hasłem, które od początku towarzyszy diecezjalnym Zaduszkom Chłopskim były słowa: "Pomódl się bracie za tych, co bronili i żywili. Pomódl się bracie za Polskę”.

Zapraszamy do wysłuchania całości homilii ks. dr. hab. Czesława Galka oraz obejrzenia fotogalerii zdjęć z VIII Zaduszek Chłopskich Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej.

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Joanna Suszko

Zdjęcia (17)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe