Mistrzostwa Polski i Mistrzostwa Polski Masters w Biegach Przełajowych

  • 19.11.2021, 11:40 (aktualizacja 19.11.2021, 11:52)
  • Małgorzata Kryk
Mistrzostwa Polski i Mistrzostwa Polski Masters w Biegach Przełajowych PZLA
Zbijającymi się wielkimi wydarzeniami sportowymi pod względem organizacji są weekendowe Mistrzostwa Polski oraz Mistrzostwa Polski Masters w Biegach Przełajowych.

Odbędą się one w dn. 27-28.11 na trasach Siwej Doliny w Tomaszowie Lubelskim. Mirosław Fus jako dyrektor Mistrzostw i trener sekcji lekkoatletycznej Tomasovia zdradził, że organizacja tego typu zawodów to dla miasta wielkie wyzwanie, ale także prestiż.

loadingŁaduję odtwarzacz...


Pierwszego dnia, a wiec w sobotę (27.11) na trasach Siwej Doliny odbędą się Mistrzostwa Polski w Biegach Przełajowych. Seniorzy oraz zawodnicy w kategoriach wiekowych: U23, U20 i U18 zmierzą się na różnych dystansach. Kobiety rywalizować będą na: 2, 3, 4 i 6 kilometrów. Natomiast mężczyźni sprawdzą się na nieco dłuższych odcinkach, bo na: 3, 4, 5, 6 i 8 kilometrów. Jak przyznał Mirosław Fus trasa będzie trudna.
loadingŁaduję odtwarzacz...


Biegacze będą musieli zmierzyć się z trudnym podbiegiem. Trasę wyznaczać będzie kilometrowa pętla, którą w zależności od dystansu zawodnicy będą pokonywali kilkukrotnie.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Na linii startu zawita grono czołowych zawodników z Polski, których na co dzień możemy oglądać na ekranach naszych telewizorów.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Wśród reprezentantów Polski do Tomaszowa lubelskiego zagości m.in. Marcin Lewandowski ,specjalizujący się w biegach średnich, wielokrotny medalista Mistrzostw Europy i Świata.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Na linii startu MP zawitają zawodnicy zamojskiego Agrosu oraz nie zabraknie oczywiście reprezentantów Tomasovii.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Mirosław Fus jako trener Mateusza Krzyżanowskiego, który wystartuje w MP zdradził, że zawsze podczas tego typu zawodów towarzyszą mu wielkie emocje.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Drugiego dnia, w niedzielę (27.11) na trasach Siwej Doliny odbędą się Mistrzostwa Polski Masters w Biegach Przełajowych. W tych zawodach zmierzą się zawodnicy, którzy ukończyli 35. rok życia. Biegacze z podziałem na kategorie wiekowe i płeć rywalizować będą o czołowe miejsca na dystansie 3 kilometrów.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Co zrobić, żeby zostać zawodnikiem sekcji lekkoatletycznej Tomsovii?

loadingŁaduję odtwarzacz...

Mirosław Fus na co dzień pracuje jako nauczyciel wychowania fizycznego w jednej z tomaszowskich szkół, dlatego na zajęcia sportowe zachęca wszystkich chętnych.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Mistrzostwa Polski w Biegach Przełajowych odbędą się w sobotę 27 listopada, podczas których najlepsi lekkoatleci zostaną powołani na Mistrzostwa Europy. Zawodnicy za zajęcie miejsc od I-III otrzymają medale, a klubom sportowym za miejsca od I-III wręczone będą okazałe puchary.

  


 

 

Małgorzata Kryk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe