2021-11-21 – Basznia Dolna

  • 19.11.2021, 12:09
  • Ks. Mariusz Pastuszak
2021-11-21 – Basznia Dolna Ks. Jacek Rak
W najbliższą niedzielę (21.11) Katolickie Radio Zamość w ramach tzw. Niedzieli Radiowej odwiedzi parafię pw. św. Andrzeja Boboli w Baszni Dolnej w dekanacie lubaczowskim.

Parafię rzymskokatolicką, pw. Św. Andrzeja Boboli, erygowano 26 VIII 1939 r. Starania o budowę kościoła w Baszni Dolnej rozpoczęto już przed I wojną światową, wtedy to hr. Gołuchowski ofiarował plac pod budowę świątyni. Plany te zniweczył wybuch wojny. Do planów budowy powrócono w 1930r. Natomiast w 1937r. podjęto ostateczną decyzję o budowie, na miejscu innym niż poprzednie. Poświęcenie kamienia węgielnego i murów kościoła miało miejsce 9 października 1938 r. Parafia miała wielu zacnych duszpasterzy, jednym z nich był śp. Kard. Marian Jaworski, mówi Proboszcz Parafii, Ksiądz Dr Leszek Bruśniak:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Parafianie ochotnie przychodzą na nabożeństwa, szczególnie na nabożeństwa październikowe.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Te i wiele innych ciekawych informacji, przygotowanych przez ks. Proboszcza jak również przez przedstawicieli parafii, będzie można posłuchać na antenie Katolickiego Radia Zamość w niedzielę (21.11) po godzinie 17.00 i w poniedziałek po godzinie 13.00.
A już dzisiaj zapraszamy na niedzielną transmisję uroczystej Eucharystii z parafii Basznia Dolna, która rozpocznie się o godzinie 12.00.


 

Ks. Mariusz Pastuszak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe