Biłgoraj. Światowy Dzień Młodych

  • 22.11.2021, 07:05
  • Joanna Ferens
Biłgoraj. Światowy Dzień Młodych
W kościele Chrystusa Króla w Biłgoraju, dokładnie w uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata odbyły się (21.11) diecezjalne obchody Światowego Dnia Młodych.

Decyzją papieża Franciszka Światowy Dzień Młodzieży przeżywany w wymiarze diecezjalnym odtąd będziemy obchodzić w Uroczystość Chrystusa Króla, a nie jak dotąd w Niedzielę Palmową. Światowy Dzień Młodych w Biłgoraju rozpoczął się od Eucharystii, którą wraz z licznie przybyłymi kapłanami celebrował pasterz naszej diecezji, biskup Marian Rojek.

Hasłem spotkania były słowa św. Pawła: „Wstań. Ustanawiam cię świadkiem tego, co zobaczyłeś”. To wielkie zadanie dla młodych ludzi XXI wieku – tłumaczył diecezjalny koordynator Światowych Dni Młodzieży, ks. Tomasz Szady:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Z racji tego, iż uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata jest statutowym świętem patronalnym Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, stąd co roku właśnie tego dnia ma miejsce przyjęcie nowych członków. Podczas Mszy św. kilkunastu młodych ludzi z całej diecezji złożyło swoje przyrzeczenia i oficjalnie wstąpiło w szeregi Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Wszyscy młodzi ludzie, którzy dziś przybyli do Biłgoraja dali piękne świadectwo swojej wiary – podkreślał w rozmowie bp Rojek:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Ks. Mateusz Furmaniak, diecezjalny asystent Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży zaznaczał, iż ten dzień jest bardzo ważny dla członków KSM:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Takie spotkania jak to dzisiejsze są bardzo budujące dla młodych ludzi – wyjaśniała Natalia Kuna z Radzięcina:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Ewelina Kuryło z Bełżca podkreślała, iż dla niej Diecezjalny Dzień Młodych jest pięknym wprowadzeniem w to wydarzenie w wymiarze światowym:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Po Mszy św. miał miejsce koncert zespołu Steeped, zaś świadectwem podzielił się jeden z członków zespołu, Kacper Kukiera znany jako raper Cukier. Młodzi ludzie podczas koncertu w modlitwie uwielbiali Chrystusa Króla Wszechświata. Spotkanie zakończył słodki poczęstunek i czas na poznanie się między sobą i wzajemną rozmowę.

Joanna Ferens

Zdjęcia (41)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe