Biłgoraj. Zjazd diecezjalny KSM

  • 22.11.2021, 07:00 (aktualizacja 22.11.2021, 07:34)
  • Joanna Ferens
Biłgoraj. Zjazd diecezjalny KSM
Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata jest statutowym świętem patronalnym Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. W niedzielę, 21 listopada, w Biłgoraju odbył się Zjazd Diecezjalny KSM.

Podczas tego spotkania odbyły się wybory do Zarządu Diecezjalnego KSM, który tworzą: prezes (mianowany przez biskupa diecezjalnego spośród trzech kandydatów wybranych podczas Zjazdu), zastępcaca prezesa, sekretarz, zastępca sekretarza, skarbnik, dwóch członków oraz Ksiądz Asystent. Jeden z członków Zarządu jest równocześnie delegatem do Krajowej Rady. Na szczeblu diecezjalnym powoływana jest podczas diecezjalnego Zjazdu na okres 2 lat Komisja Rewizyjna w składzie: przewodniczący oraz dwóch członków.

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży stawia na rozwój i duchowość młodego człowieka – podkreślał w rozmowie asystent diecezjalny KSM, ks. Mateusz Furmaniak:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Zjazd diecezjalny jest najważniejszym zebraniem pod względem organizacyjnym w Katolickim Stowarzyszeniu Młodzieży na poziomie diecezjalnym – tłumaczył ks. Furmaniak:

loadingŁaduję odtwarzacz...

W skład nowego Zarządu KSM weszła Natalia Kuna:

loadingŁaduję odtwarzacz...

KSM daje mi poczucie wspólnoty – zaznaczała Ewelina Kuryło, która również została wybrana do nowego Zarządu KSM:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Aleksandra Hereta z Sitańca ma również wiele planów na najbliższe dwa lata pracy w Zarządzie KSM:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Ponadto podczas Mszy św. w ramach Światowego Dnia Młodzieży kilkunastu młodych ludzi z całej diecezji złożyło swoje przyrzeczenia i oficjalnie wstąpiło w szeregi Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.

Joanna Ferens

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe