Raport „Społeczna Odpowiedzialność Lasów Państwowych” jest już dostępny

  • 22.11.2021, 12:05
  • Źródło: Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Krośnie
Raport „Społeczna Odpowiedzialność Lasów Państwowych” jest już dostępny
Od kilku dni można zapoznać się z treścią zwartego dokumentu prezentującego w przystępnej formie zasady i istotę funkcjonowania Państwowego Gospodarstwa Leśnego Lasy Państwowe.

Prezentuje on również mnogość działań podejmowanych przez leśników w różnych dziedzinach życia gospodarczego i społecznego, jak również wkład w realizację funkcji środowiskowych za lata 2019-2020.

Lasy Państwowe funkcjonują od 1924 roku a ich misja społeczna realizowana jest poprzez wielofunkcyjną gospodarkę leśną, z założeniem, że trzy funkcje: gospodarcza, przyrodnicza i społeczna, są równoważne i ściśle ze sobą powiązane. Jednocześnie leśnictwo musi odpowiadać na zmieniające się oczekiwania społeczne, stąd ciągła ewolucja w podejściu do udostępniania lasów dla różnych form aktywności ludzkiej.

Zainteresowani znajdą w raporcie sporo danych liczbowych w odniesieniu do gospodarki leśnej, ochrony zasobów przyrody i turystyki.

Pełna wersja dokumentu „Społeczna Odpowiedzialność Lasów Państwowych”, jest dostępna na stronie https://www.lasy.gov.pl/pl/informacje/publikacje/do-poczytania/spoleczna-odpowiedzialnosc-lasow-panstwowych-1

Źródło: Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Krośnie

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe