Stuposiany. Konkurs na „żubrowe imiona”

  • 22.11.2021, 12:13
  • Źródło: Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Krośnie
Stuposiany. Konkurs na „żubrowe imiona” Ewelina Baran
W zagrodzie pokazowej żubrów w Mucznem w tym roku urodziły się trzy cielęta.

Młoda jałówka dostała już imię Purkawka. Natomiast dwa byczki urodzone później w dalszym ciągu są bezimienne, wobec czego Nadleśnictwo Stuposiany organizuje konkurs na imiona dla nich.

- Warunkiem udziału jest zaproponowanie imion „męskich”, rozpoczynających się od liter „Pu”, tak w księdze rodowodowej żubrów przyjęto ewidencję osobników linii białowiesko-kaukaskiej urodzonych w hodowlach zamkniętych, a żubry z tej linii żyją właśnie w Bieszczadach – wyjaśnia Ewelina Baran z Nadleśnictwa Stuposiany. – Na propozycje czekamy do 2 grudnia, by 6 grudnia, na Mikołajki, ogłosić werdykt. Dla autorów wybranych imion przewidziano nagrody.

Propozycje należy przesyłać na adres mailowy [email protected] , a w tytule umieścić "Konkurs na imię dla żubrów".

Wybór zostanie dokonany spośród propozycji niepowielających się z imionami już nadanymi, których lista jak i regulamin konkursu znajdują się na stronie stuposiany.krosno.lasy.gov.pl

Źródło: Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Krośnie

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe