Kolejna "niedziela misyjna" w parafii św. Brata Alberta w Zamościu

  • 22.11.2021, 22:21 (aktualizacja 22.11.2021, 22:29)
  • Joanna Suszko
Kolejna "niedziela misyjna" w parafii św. Brata Alberta w Zamościu
Choć miniona niedziela (21.11) przeżywana była jako uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, to dla parafii pw. św. Brata Alberta w Zamościu była to także niedziela misyjna.

Wszystko za sprawą obecności ojców ze Zgromadzenia Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej: o. Marka Ochlaka i o. Wiesława Chojnowskiego, którzy przez wiele lat pracowali misyjnie na Madagaskarze.

Choć o. Ochlak zakończył niedawno posługę w tym kraju, to w ciągu ostatnich niespełna dwóch lat współpracował z Katolicką Szkołą Podstawową im. św. o. Pio i parafią pw. św. Brata Alberta w Zamościu. Owoce tej współpracy są bardzo konkretne – zaznacza o. Marek Ochlak OMI.

loadingŁaduję odtwarzacz...

O dziele budowie studni i szkoły w Ambato wielokrotnie mówiliśmy na antenie Katolickiego Radia Zamość. https://www.radiozamosc.pl/wiadomosci/13342,zbuduj-z-nami-szkole-na-madagaskarze

Ojcowie oblaci przyjechali do Zamościa na zaproszenie dyrektora Katolickiej Szkoły Podstawowej ks. Mariusza Skakuja i proboszcza parafii ks. Marka Mazurka, żeby opowiedzieć o swojej pracy misyjnej na Madagaskarze oraz zaprosić do ciągłej troski o misje, nie tylko troski materialnej.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Dzieła misyjne można było wesprzeć poprzez dołączenie do inicjatywy „Zostań Przyjacielem Misji”. Polega ona na ofiarowaniu swojej modlitwy, cierpienia, ofiary materialnej i Mszy świętych w intencjach misji i misjonarzy. Można było również nabyć różnego rodzaju figurki, rzeźby, dewocjonalia, kawy, herbaty oraz cały szereg innych pamiątek misyjnych z wielu zakątków świata w specjalnie przygotowanym stoisku misyjnym.

Więcej o efektach pomocy i współpracy Katolickiej Szkoły Podstawowej im. św. o. Pio i parafii św. Brata Alberta w Zamościu usłyszą Państwo w rozmowie z o. Markiem Ochlakiem OMI w „Rozmowie Dnia” w poniedziałek (29.11) o 8.40 i 15:40.

 

Joanna Suszko

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe