Wzory ludowe naszym dziedzictwem kulturowym

  • 23.11.2021, 07:31 (aktualizacja 2 dni temu, 07:31)
  • Łukasz Kot
Wzory ludowe naszym dziedzictwem kulturowym Łukasz Kot
Taki projekt realizuje Stowarzyszenie Alternatywy w Suścu

Stowarzyszenie Alternatywy w Suścu realizuje projekt ,,Wzory ludowe naszym dziedzictwem kulturowym". Spotkanie w którym uczestniczyły członkowie Zespołów Śpiewaczych, Kół Gospodyń Wiejskich z powiatu tomaszowskiego odbyło się (18 listopada) w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Suścu. Celem projektu jest kultywowanie tradycji wraz z zachowaniem lokalnego dziedzictwa kulturowego i promocji naszego regionu poprzez poznanie wzornictwa ludowego używanego na strojach - podkreśla Joanna Kowalczuk – Dyrektor GOK Susiec oraz członek Stowarzyszenia Alternatywy.

loadingŁaduję odtwarzacz...

W ramach projektu odbyły się trzy wykłady: Beaty Bitner - adiunkta Muzeum im. ks. Stanisława Staszica w Hrubieszowie pt. ,,Bogactwo i różnorodność kulturowa w strojach regionu tomaszowskiego", dr hab. Marioli Tymochowicz z Instytut Nauk o Kulturze UMCS w Lublinie, pt. ,,Tradycyjne wzory z Lubelszczyzny (ze szczególnym uwzględnieniem przykładów z powiatów tomaszowskiego)" oraz Stanisławy Kowalskiej z Tomaszowskiego Dom Kultury, kierownika Zespołu Folklorystycznego Roztocze na temat ,,Hrubieszowsko-tomaszowski strój ludowy". 

loadingŁaduję odtwarzacz...

Panie reprezentujące różne Koła Gospodyń Wiejskich nie kryły zadowolenia z uczestnictwa w takim spotkaniu.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Projekt ,,Wzory ludowe naszym dziedzictwem kulturowym" realizowany jest w ramach zadania publicznego „Obywatelskie Roztocze” działania w zakresie ochrony dziedzictwa kulturowego i promocji Roztocza, sfinansowane przez Narodowy Instytut Wolności, Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030. Operatorem zadania jest Stowarzyszenie Samorządów Euroregion Roztocze.

 

Zapraszamy do wysłuchania relacji z tego wydarzenia przygotowanej przez Łukasza Kota

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

Łukasz Kot

Zdjęcia (6)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe