"Rola rodziny, instytucji i służb w trosce o dobro dziecka" - konferencja naukowa w CKF w Zamościu

  • 24.11.2021, 15:29 (aktualizacja 24.11.2021, 17:21)
  • Justyna Przeszło
"Rola rodziny, instytucji i służb w trosce o dobro dziecka" - konferencja…
W środę (24.11) w Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” w Zamościu odbyła się konferencja naukowa ph „Rola rodziny, instytucji i służb w trosce o dobro dziecka”, którą zorganizowała Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Zamościu.

O tym, co organizatorzy biorą pod uwagę, wybierając motyw przewodni takich konferencji mówi Maria Sakowicz, dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Zamościu.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Pierwszą prelegentką była dr hab. Magdalena Arczewska z Instytutu Stosowanych Nauk Społecznych Uniwersytetu Warszawskiego, która wygłosiła wykład na temat „Dobra dziecka w perspektywie przedstawicieli zawodów pomocowych”.

loadingŁaduję odtwarzacz...

„Wpływ krzywdzenia emocjonalnego na rozwój i funkcjonowanie dziecka” to kolejny temat poruszony na dzisiejszej konferencji przez dr Teresę Jadczak-Szumiło, psychologa i pedagoga.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Zapytaliśmy też Annę Koss-Ważny, kierownika zespołu Kuratorskiej Służby Sądowej Wykonujący Orzeczenia w Sprawach Rodzinnych i Nieletnich w Sądzie Rejonowym w Zamościu, jak w praktyce dobro dziecka realizowane jest przez kuratorów.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Głównym celem tej konferencji było przede wszystkim podniesienie wzrostu wiedzy i umiejętności w zakresie pomocy i troski o dobro dziecka, a także pobudzenie uważności na krzywdę dzieci tak, by w porę przyjść im z pomocą.

Wydarzenie odbyło się pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Zamość.

Justyna Przeszło

Zdjęcia (6)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe