Skarby Tarnogrodu

  • 24.11.2021, 20:17
  • Joanna Ferens
Skarby Tarnogrodu
W Tarnogrodzkim Ośrodku Kultury została otwarta wystawa artefaktów znalezionych podczas prac remontowych drogi wojewódzkiej nr 835, na odcinku przebiegającym przez miasto Tarnogród. Są to bezcenne artefakty, które pokazują historię Tarnogrodu z czasów średniowiecznych.

O szczegółach wystawy mówiła Renata Ćwik, dyrektor Tarnogrodzkiego Ośrodka Kultury:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Jednym z eksploratorów, który odkrywał „tarnogrodzkie skarby” jest Janusz Szabat. W rozmowie tłumaczył, iż jednym z najcenniejszych artefaktów jest droga, po której poruszali się ówcześni mieszkańcy:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Wystawa będzie w TOK ekspozycją stałą, powstanie tu również specjalny punkt informacji, gdzie będzie można zapoznać się z lokalną historią, zamówić przewodnika, zakupić kartkę pocztową czy lokalne wydawnictwa.

Joanna Ferens

Zdjęcia (18)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe