Peregrynacja relikwii bł. Hanny Chrzanowskiej w diecezji zamojsko-lubaczowskiej

  • 27.11.2021, 00:23
  • Joanna Suszko
Peregrynacja relikwii bł. Hanny Chrzanowskiej w diecezji zamojsko-lubaczowskiej fot. niedziela.pl
28 kwietnia 2018 roku w poczet błogosławionych Kościoła katolickiego oficjalnie dołączona została Hanna Chrzanowska, krakowska pielęgniarka, która z wielkim oddaniem posługiwała na rzecz ciężko chorych.

Była prekursorką nowego modelu opieki nad chorymi, pielęgnując ich w domach. Realizując swoje powołanie, wyprzedzała epokę, w której żyła. Dziś może być wzorem dla nas wszystkich, a szczególnie dla służby zdrowia - zaznacza ks. Karol Jędruszczak, kapelan szpitala papieskiego w Zamościu, diecezjalny duszpasterz służby zdrowia i niepełnosprawnych.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Od 28 listopada do 5 lutego 2022 roku relikwie bł. Hanny Chrzanowskiej będą peregrynowały po szpitalach i domach pomocy społecznej w naszej diecezji.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Ks. Karol Jędruszczak podkreśla, że obecna sytuacja, w której żyjemy szczególnie przynagla nas do modlitwy.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Przypomnijmy oficjalne rozpoczęcie peregrynacji relikwii bł. Hanny Chrzanowskiej w niedzielę (28.11) o godz. 15.00 w kaplicy Szpitala Wojewódzkiego Jana Pawła II w Zamościu Mszą św. pod przewodnictwem biskupa diecezjalnego Mariana Rojka.

Szczegółowy harmonogram peregrynacji już niebawem będzie dostępny na stronie internetowej naszej diecezji.

 

Joanna Suszko

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe