Msza św. za zmarłych kapłanów naszej diecezji

  • 27.11.2021, 13:03 (aktualizacja 27.11.2021, 13:15)
  • Justyna Przeszło
Msza św. za zmarłych kapłanów naszej diecezji Ewelina Michalska
W sobotę (27.11) w kościele pw. Matki Bożej Królowej Polski w Zamościu sprawowana była Msza Święta w intencji zmarłych kapłanów naszej diecezji pod przewodnictwem Biskupa Diecezjalnego Mariana Rojka.

Homilię wygłosił Dziekan Dekanatu Krasnobród, ks. prałat dr Eugeniusz Derdziuk, który przywołał m.in. słowa św. Ignacego z Loyoli, iż celem życia człowieka jest chwała, cześć i służba Bożemu majestatowi, a przez to zbawienie naszej duszy.

Ks. Derdziuk zacytował również pewną przypowieść.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Ks. Derdziuk wspomniał także o św. Alfonsie Liguori, założycielu redemptorystów, który szczególnie zatroskany był o zbawienie dusz. Jest on też autorem publikacji pt. „O przygotowaniu do śmierci”.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Modląc się za zmarłych kapłanów należy uświadomić sobie naszą odpowiedzialność za zbawienie innych, podkreślał ks.Derdziuk.

loadingŁaduję odtwarzacz...

We wspólnej modlitwie za zmarłych księży z naszej diecezji wzięli udział Księża Dziekani, wszyscy kapłani diecezji oraz osoby życia konsekrowanego.

Justyna Przeszło

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe