Wielkie otwarcie obwodnicy Tomaszowa Lubelskiego

  • 29.11.2021, 08:24 (aktualizacja 29.11.2021, 13:26)
  • Małgorzata Kryk
Wielkie otwarcie obwodnicy Tomaszowa Lubelskiego GDDKiA
W poniedziałek (29.11) nastąpi oficjalne otwarcie tomaszowskiej obwodnicy, a pierwsze samochody ruszą nową trasą o godz. 11.00 (miejsce oficjalnego otwarcia obwodnicy znajduje się na poniższym zdjęciu).

Tomaszów Lubelski leży przy wschodniej granicy, która oblegana jest przez samochody ciężarowe jadące na Ukrainę, a w szczególności jadące do Hrebennego. Zdaniem burmistrza Tomaszowa Lubelskiego Wojciecha Żukowskiego obwodnica przede wszystkim zmniejszy ruch w mieście, co wpłynie na płynność i szybką komunikację. 

loadingŁaduję odtwarzacz...


Wojciech Żukowski przyznał, że z obwodnicy będą korzystać głownie kierowcy samochodów ciężarowych oraz osoby pełniące służbę na granicy.


loadingŁaduję odtwarzacz...

Inwestorem obwodnicy była Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.  Łukasz Minkiewicz, rzecznik prasowy Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Lublinie przyznał, że na razie kierowcy skorzystają z jednej jezdni, ale pod koniec 2022 roku będą to dwie jezdnie, każda z dwoma pasami ruchu

loadingŁaduję odtwarzacz...

O budowie obwodnicy mówiło się od, wielu lat. W końcu budowa ruszyła, a w poniedziałek oficjalnie zostanie oddanie  do użytku wszystkim kierowcom. Obwodnica Tomaszowa Lubelskiego liczy prawie 10 km. Jej całkowity koszt (łącznie m.in. z wykupem gruntów i pracami projektowymi) ma się zamknąć w kwocie ok. 365 mln zł. W tym 73 mln zł to koszt dobudowania dodatkowych jezdni.

 

Małgorzata Kryk

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe