Lubaczów. Premiera drzeworytu Św. Jana Pawła II

  • 29.11.2021, 15:13
  • Ks. Mariusz Pastuszak
Lubaczów. Premiera drzeworytu Św. Jana Pawła II Ks. Mariusz Pastuszak
Miejski Dom Kultury w Lubaczowie jest organizatorem wystawy Pana Józefa Lewkowicza, której wernisaż odbył się 26 listopada.

Na wystawie prezentowane są głównie wierne kopie tradycyjnych drzeworytów płazowskich. To właśnie fascynacja tą tradycyjną sztuką ludową była inspiracją do stworzenia prezentowanych dzieł, stwierdza autor wystawy, Józef Lewkowicz:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Wszyscy obecni podczas wernisażu mieli okazję zobaczyć na żywo jak powstaje premierowa odbitka drzeworytu z wizerunkiem Ojca Świętego Jana Pawła II. Tworzenie tego drzeworytu było dla autora ważnym przeżyciem.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Artysta może liczyć na wsparcie wielu osób. Kilku z nich należą się szczególne podziękowania. To dzięki ich wsparciu możemy podziwiać te wspaniałe dzieła tradycyjnej sztuki ludowej.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Wystawa „Drzeworyt… nie tylko płazowski” będzie czynna w Miejskim Domu Kultury im. Aleksandra Sas Bandrowskiego w Lubaczowie do 12 grudnia (br).

Ks. Mariusz Pastuszak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe