Obostrzenia dotyczą osób uprawiających sport i kibiców

  • 30.11.2021, 10:30 (aktualizacja 07.12.2021, 14:04)
  • Małgorzata Kryk
Obostrzenia dotyczą osób uprawiających sport i kibiców
Podczas konferencji zaprezentowany został alertowy pakiet obostrzeń w związku z pojawieniem się nowego wariantu koronawirusa o nazwie Omikron. Został on wykryty na południu Afryki, a nowe regulacje obowiązują już od 1 do 17 grudnia.

Zmiany dotyczą przede wszystkim limitów osób przebywających w pomieszczeniach zamkniętych, w tym w obiektach sportowych oraz limitu osób, uczestniczących w różnego rodzaju uroczystościach i wydarzeniach sportowych. Czego dotyczą obostrzenia związane ze sportem? Pierwszy element to zmiana limitów osób przebywających w różnego rodzaju obiektach i uczestniczących w wydarzeniach sportowych jak np. basenach czy aquaparkach. Do tej pory limit wynosił 75 proc. obłożenia i został zmniejszony do 50 proc.

Większe obostrzenia dotyczą też wydarzeń sportowych organizowanych poza obiektami sportowymi. Obecnie limit na tych wydarzeniach wynosił 500 osób, a teraz będzie to 250 osób

Większe obostrzenia będą również m.in. w siłowniach. Do tej pory w takich obiektach, jak siłownie, kluby i centra fitness obowiązywał limit jednej osoby na 10 m2, obecnie będzie to jedna osoba na 15 m2. Limity nie dotyczą osób zaszczepionych.

Małgorzata Kryk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe