Zwycięzcy Mistrzostw Polski w Tomaszowie Lubelskim

  • 01.12.2021, 15:06 (aktualizacja 02.12.2021, 09:00)
  • Małgorzata Kryk
Zwycięzcy Mistrzostw Polski w Tomaszowie Lubelskim https://www.pzla.pl
Mistrzostwa Polski oraz Mistrzostwa Polski Masters w Biegach Przełajowych odbyły się w weekend (27-28.11) na trasach Siwej Doliny w Tomaszowie Lubelskim. Aleksandra Płocińska, Beata Topka, Dariusz Boratyński i Kamil Jastrzębski (na zdjęciu) zdobyli złote medale seniorskich mistrzostw Polski w biegach przełajowych, które w sobotę odbyły się w Tomaszowie Lubelskim.

Pierwszego dnia, w sobotę (27.11) na trasach Siwej Doliny w Mistrzostwach Polski w Biegach Przełajowych zaprezentowali się seniorzy oraz zawodnicy w kategoriach wiekowych: U23, U20 i U18. Kobiety rywalizowały na dystansach 2, 3, 4 i 6 kilometrów. Natomiast mężczyźni mieli okazję sprawdzić się na nieco dłuższych odcinkach, bo na: 3, 4, 5, 6 i 8 kilometrów.

Na linii startu zawitało grono czołowych zawodników z Polski, których na co dzień możemy oglądać na ekranach naszych telewizorów. Łącznie w zawodach wystartowało 89 reprezentacji klubowych, w tym zawodnicy TKS Tomasovia: Ewa Wiatrzyk, Robert Wiatrzyk i Mateusz Korzeniowski.

Złotymi medalistami MP zostali - tegoroczny Mistrz Polski w maratonie Kamil Jastrzębski i Beata Topka, którzy zwyciężyli na najdłuższych dystansach - odpowiednio 8 i 6 kilometrów. W rywalizacji na krótszym odcinku, bo na 4 kilometry - wśród mężczyzn triumfował Dariusz Boratyński, a wśród kobiet Aleksandra Płocińska.


W Mistrzostwach Polski udział wzięło ponad 500 zawodników , którzy do Tomaszowa Lubelskiego przybyli z rożnych zakątków Polski. Zawody zostały zorganizowane przez cały sztab sportowy na bardzo wysokim poziome, co odbiło się echem na całą Polskę. Zawodnicy biegnąc nie tylko mieli okazję zobaczyć piękne , malownicze trasy naszego regionu, ale także zdobyć życiówki. Dzięki uzyskanym czasom zdobyli kwalifikacje na zbliżające się Mistrzostwa Europy.


loadingŁaduję odtwarzacz...

Mistrzostwa Polski wywarły na zawodnikach i trenerach niesamowite i niezapomniane wrażenia, a poziom sportowy zawodów można porównać do rangi europejskiej. Trasa była trudna, a zwłaszcza podbiegi, ale poprowadziła pięknymi leśnymi szlakami.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Zdaniem Mirosława Fusa, biegnąc w otoczeniu pięknej przyrody i zapachu lasu zapominana się o rywalizacji. Niektórzy z zawodników zadeklarowali nawet powrót na tereny Lubelszczyzny.


loadingŁaduję odtwarzacz...


TKS Tomasovię podczas Mistrzostw Polski w biegach przełajowych reprezentowało trzech zawodników. Jak przyznał Mirosław Fus dzięki zaangażowaniu na treningach, reprezentanci Tomaszowa Lubelskiego zostali sklasyfikowani na wysokich pozycjach.


loadingŁaduję odtwarzacz...

Zawodnicy aktualnie mają czas na regenerację, ale już przygotowują się do kolejnego sezonu.

loadingŁaduję odtwarzacz...


Mirosław Fus składa serdeczne podziękowania osobom, które przyczyniły się do organizacji Mistrzostw oraz redakcji naszego radia za promocję wydarzenia.
loadingŁaduję odtwarzacz...


Zawodnicy za zajęcie miejsc od I-III otrzymali medale, a klubom sportowym za miejsc od I-III wręczone zostały okazałe puchary. Najlepsi sportowcy zostali powołani na Mistrzostwa Europy w biegach przełajowych, które odbędą się 12 grudnia w Dublinie. Polski Związek Lekkiej Atletyki ma tam wysłać zwycięzców rywalizacji z Tomaszowa Lubelskiego w poszczególnych kategoriach wiekowych oraz drużynę (5 zawodniczek) złożoną w juniorek.

Wyniki kliknij
 

Małgorzata Kryk

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe