Zespół „Jarzębina” z Bukowej w Teatrze Polskim w Warszawie

  • 05.12.2021, 14:24
  • Joanna Ferens
Zespół „Jarzębina” z Bukowej w Teatrze Polskim w Warszawie
Szczególne wyróżnienie spotkało Zespół śpiewaczo – obrzędowy „Jarzębina” z Bukowej, który po ogólnopolskim sukcesie odniesionym podczas Ogólnopolskiego Sejmiku Teatrów Wiejskich w Tarnogrodzie otrzymał nominację na „Finał-finałów”, tj. VIII Festiwal Wiejskich Teatrów ZWYKI 2021.

Na zaproszenie Towarzystwa Kultury Teatralnej 4 najlepsze teatry obrzędowe z całej Polski zaprezentowały  swoje spektakle w Teatrze Polskim im. Arnolda Szyfmana w Warszawie. Festiwal miał charakter dwudniowego wydarzenia, odbywającego się w dniach 27-28 listopada, a na program składał się Dzień Pracy i Dzień Wesela.

W sobotę  Dzień Pracy widowiskiem „U łubiarza”, wg scenariusz Marii Jargieło,  rozpoczął Zespół śpiewaczo – obrzędowy „Jarzębina” z Bukowej i Zespół „Narwianie” z Dobrzyniewa Dużego ze spektaklem „Len”. W niedzielę w Dzień Wesela zaprezentował się Zespół „Lipniczanie” ze spektaklem „Wesele Jaśka i Maryśki” i Zespół „Sonina” z „Weselem sonińskim”.

Licznie zgromadzoną publiczność i uczestników Festiwalu ZWYKI 2021 powitali Andrzej Seweryn Dyrektor Teatru Polskiego i prof. Lech Śliwonik Prezes Towarzystwa Kultury Teatralnej. Wydarzenie poprowadził prof. Jan Zdziarski, a Kierownictwo Artystyczne Festiwalu wraz z opieką merytoryczną zespołów obrzędowych objął prof. Edward Wojtaszek.

/Inf. nadesłana: GOK Biłgoraj/

 

 

Joanna Ferens

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe