W sezonie zimowym o bezpieczeństwo na zamojskich drogach zadbają dwie firmy

  • 07.12.2021, 09:02 (aktualizacja 07.12.2021, 12:36)
  • Małgorzata Kryk
W sezonie zimowym o bezpieczeństwo na zamojskich drogach zadbają dwie…
Za oknami mamy zimę ,a śnieg i lód, zalegają na ulicach i chodnikach. Pomimo, że na drogach od wczesnych godzin porannych pracują pługi, piaskarki i solarki miejscami te nawierzchnie mogą być śliskie.

Już po raz kolejny na terenie naszego miasta nad zimowym utrzymaniem dróg nadzór sprawuje Zarząd Dróg Grodzkich w Zamościu. Na ten sezon Miasto Zamość podpisało umowę na świadczenie tego typu usług z dwoma wykonawcami.


loadingŁaduję odtwarzacz...


W trudnych warunkach atmosferycznych do głównych zadań Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej będzie należało odśnieżanie jezdni. Firma w tym zakresie nabrała dużego doświadczenia, bo wykonywała usługi na terenie naszego miasta przez poprzednie cztery sezony. Natomiast firma z Chełma w poprzednich latach świadczyła usługi odśnieżając drogi miejskie, krajowe i wojewódzkie. Dlatego na zamojskich chodnikach zadba o bezpieczeństwo pieszych, Dyrektor ZDG dodał, że spółka z Chełma ma zapewniony sprzęt zimowy niezbędny do prawidłowego utrzymania dróg, który znajduje się na miejscu w Zamościu.

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

Wzorem lat ubiegłych Zamość w czasie zimy został podzielony na cztery rejony administracyjne, w których skład wchodzi także obszar Starego Miasta. W czasie zimy w pierwszej kolejności będą odśnieżane mosty i wiadukty, gdzie śliskość jest największa oraz miejsca o dużym natężeniu ruchu. Jednak jako mieszkańcy zamojskich osiedli pamiętajmy, by jako kierowcy umożliwić samochodom typu pługi wjazd w osiedlowe uliczki. Bowiem często zdarza się, że na osiedlowych ulicach źle zaparkowane samochody utrudniają, a nawet uniemożliwiają dojazd do wąskich uliczek. Pamiętajmy, że prace związane są odśnieżaniem dróg wykonywane są także na drogach krajowych. Kierowcy świadczący tego typu usługi, często aby dojechać do drogi krajowej zmuszani są przejechać przez teren naszego miasta. Dlatego widząc pług z podniesionym lemieszem miejmy na uwadze fakt, że taki kierowca jest wykonawcą zadania na zlecenie innych zarządców dróg. Z kolei wszyscy mieszkańca naszego miasta w razie wystąpienia trudnych warunków zimowych panujących na drogach mogą zgłosić dane miejsce, wymagające natychmiastowego odśnieżenia. Dyżurny przyjmuje takie zgłoszenia całodobowo pod nr. tel. 789-284-471.

Małgorzata Kryk

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe