Gdzie jest ślisko?

  • 08.12.2021, 09:30 (aktualizacja 08.12.2021, 09:34)
  • Małgorzata Kryk
Gdzie jest ślisko?
Wszystkie drogi wojewódzkie w Województwie Lubelskim są przejezdne. Kierowcy muszą zachować szczególną ostrożność w południowo-wschodniej części Województwa, w okolicach Dołhobyczowa, Dorohuska, Hrubieszowa, Raciborowic, Skryhiczyna i Tomaszowa Lubelskiego, gdzie na jezdni występuje lokalnie zajeżdżona cienka warstwa śniegu.

O uwagę prosimy także podróżujących drogami w centralnej i południowej części Województwa oraz przez Roztocze gdzie na drogach wojewódzkich w okolicach: Bełżyc, Bychawy, Chodla, Fajsławic, Józefowa, Komarówki Podlaskiej, Kraśnika, Łęcznej, Łukowa, Parczewa, Piask,  Radzynia Podlaskiego, Serokomli, Skierbieszowa, Szczebrzeszyna, Zamościa i Zwierzyńca,gdzie na nawierzchnia jest lokalnie śliska.

Obecnie na drogach wojewódzkich pracuje 20 sztuk piaskarek i solarek, których zadaniem jest zwalczanie śliskości zimowej oraz zapewnienie komfortu podróżowania.

Przypominamy także, że drogi wojewódzkie utrzymywane są w 4 Standardach Zimowego Utrzymania Dróg. To w jakim dana droga znajduje się Standardzie, uzależnione jest między innymi od natężenia ruchu na danej drodze oraz jej położenia.

Przypominamy, że informacje na temat stanu dróg wojewódzkich oraz ich przejezdności, można znaleźć na stronie internetowej: kliknij

 

Małgorzata Kryk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe