Lubaczów. Wirtualne podróżowanie wstępem do prawdziwej turystyki

  • 08.12.2021, 14:12
  • Ks. Mariusz Pastuszak
Lubaczów. Wirtualne podróżowanie wstępem do prawdziwej turystyki Ks. Mariusz Pastuszak
Szkoła Podstawowa nr 2 w Lubaczowie była gospodarzem wydarzenia Turystyczna Szkoła - Mobilne Centrum Edukacji, które odbywa się pod patronatem Polskiej Organizacji Turystycznej i Ministerstwa Rozwoju Pracy i Technologii.

Mobilne Centrum Edukacji to nowoczesna, multimedialna przestrzeń pozwalającą na edukację poprzez zabawę. Atrakcje są dopasowane do dwóch grup wiekowych: dzieci z klas I-III oraz uczniów klas IV-VIII. Inicjatorem tego projektu jest Polska Organizacja Turystyczna. Ma on na celu poprzez najmłodszych zaangażować rodziców do wspólnych podróży po Polsce, a także realizacji bonu turystycznego, który ułatwia rodzinne podróżowanie.

Dla dzieci jest to wyjątkowe wydarzenie, umożliwiające wirtualne zwiedzanie naszego kraju, mówi nauczyciel Szkoły Podstawowej nr 2 w Lubaczowie, Małgorzata Szabatowska:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Jazda na rowerze i pływanie kajakiem w przestrzeni wirtualnej, dzięki nowoczesnej technologii stały się bardzo realistyczne. Dzieci biorące udział w Turystycznej Szkole mogły skorzystać z wielu atrakcji, dodaje jeden z animatorów wydarzenia, Tomasz Białoń:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Gościem specjalnym Mobilnego Centrum Edukacji jest robot Peper, który chętnie rozmawia i bawi się z uczestnikami imprezy. Zachęca również do korzystania z przygotowanych atrakcji:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Wszyscy uczestnicy spotkania, a szczególnie Ci najmłodsi - Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Lubaczowie, byli zachwyceni atrakcjami, z których mogli korzystać

loadingŁaduję odtwarzacz...

Nowoczesna multimedialna przestrzeń łączy tradycyjne narzędzia edukacji z interaktywnymi formami komunikacji i angażującą zabawą. Zachęca do odkrywania atrakcyjności turystycznej Polski. O szczegółach projektu można przeczytać na stronie internetowej www. turystycznaszkola.gov.pl

 

Ks. Mariusz Pastuszak

Zdjęcia (16)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe