System Indywidualnej Segregacji Odpadów w Zamościu

  • 09.12.2021, 08:56 (aktualizacja 09.12.2021, 09:00)
  • Łukasz Kot
System Indywidualnej Segregacji Odpadów w Zamościu UM Zamość
Nowoczesne pojemniki na odpady komunalne

Miasto Zamość rozpoczyna realizację inwestycji dotyczącej Systemu Indywidualnej Segregacji Odpadów w zabudowie wielorodzinnej, która ma na celu usprawnienie odbioru, poprawienie jakości odbieranych śmieci, a przede wszystkim wygodniejsze dla mieszkańców wyrzucanie odpadów. Od 8 grudnia br. pierwsi mieszkańcy bloków z ul. Sikorskiego (Os. Energetyk) oraz z osiedla Małe Ciche przy ul. Hrubieszowskiej w Zamościu będą mogli skorzystać z nowoczesnych pojemników na odpady komunalne.

Przekazujemy mieszkańcom Zamościa nowoczesne, bezdotykowe, estetyczne i w pełni zautomatyzowane pojemniki, łatwo dostępne także dla osób starszych oraz niepełnosprawnych. Zarządcy nieruchomości, które zostały objęte Systemem przekazali swoim mieszkańcom specjalne naklejki z kodami, które będą umieszczane na workach z odpadami. Odpowiednio oznaczony pojemnik otworzy się dopiero po zeskanowaniu kodu. Obsługa urządzeń jest bardzo prosta i intuicyjna. Co istotne, teren wokół pojemników będzie całodobowo monitorowany, co pozwoli wyeliminować zjawisko podrzucania śmieci. Konstrukcja pojemników uniemożliwia również rozprzestrzenianie się odpadów, np. przy wietrznej pogodzie czy dostanie się do nich ptaków lub gryzoni.

Do końca grudnia System będzie działał również dla mieszkańców z ul. Redutowej, kilku bloków z ul. Wyszyńskiego oraz z ul. Chłodnej. Łącznie będzie to 800 gospodarstw domowych. Środki finansowe na tą inwestycję pochodzą z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Łukasz Kot

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe