Lubaczów. Harcerze ZHP podzielili się Betlejemskim Światłem Pokoju

  • 20.12.2021, 12:30
  • Ks. Mariusz Pastuszak
Lubaczów. Harcerze ZHP podzielili się Betlejemskim Światłem Pokoju Kinga Kornaga
W Grocie Narodzenia Pańskiego w Betlejem płonie wieczny ogień.

To właśnie od niego co roku odpala się jedną malutką świeczkę, której płomień niesiony przez skautów i harcerzy w wielkiej sztafecie obiega świat. Betlejemskie Światło dotarło również do Lubaczowa. Harcerki i harcerze ZHP pragną podzielić się nim ze wszystkimi. Dzięki tej idei przekazują radosną nowinę i krzewią największe uniwersalne wartości braterstwa i pokoju. Lampiony ze Światłem dotrą do wszystkich, nawet najmniejszych miejscowości, mówi Podharcmistrzyni Hufca ZHP Lubaczów, Kinga Kornaga:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Betlejemskie Światło Pokoju, to światło które jest zwiastunem Chrystusa, na którego wszyscy czekamy. Jest ono symbolem pokoju, solidarności międzyludzkiej i nadziei podkreśla Proboszcz Parafii pw. Św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Lubaczowie, Ksiądz Andrzej Stopyra:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Związek Harcerstwa Polskiego organizuje Betlejemskie Światło Pokoju od 1991 roku. Tradycją jest, iż ZHP otrzymuje Światło od słowackich skautów. Harcerki i harcerze przekazują Światło dalej na wschód: do Rosji, Litwy, Ukrainy i Białorusi, na zachód do Niemiec, a także na północ – do Szwecji. Tegorocznej idei Betlejemskiego Światła Pokoju przyświeca hasło „Światło Nadziei”.

Ks. Mariusz Pastuszak

Zdjęcia (10)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe