Majdan Stary. Spotkanie opłatkowe krwiodawców

  • 09.01.2022, 20:55
  • Joanna Ferens
Majdan Stary. Spotkanie opłatkowe krwiodawców
W świetlicy Wiejskiego Domu Kultury w Majdanie Starym odbyło się (09.01) noworoczne spotkanie opłatkowe krwiodawców z powiatu biłgorajskiego.

Takie spotkania jak to dzisiejsze są doskonałą okazją do podsumowań i podziękowań krwiodawcom – mówił Krzysztof Skubis, zastępca dyrektora ds. ekonomiczno - administracyjnych RCKiK w Lublinie:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Na spotkaniu obecny był diecezjalny duszpasterz krwiodawców, ks. Adrian Borowski, który założył i rozpoczął akcje poboru krwi w Majdanie Starym. W rozmowie podkreślał, iż honorowe krwiodawstwo to wyraz altruizmu i miłości bliźniego:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Kapłan wspominał również początki organizowania zbiórek krwi w Majdanie Starym:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Ks. Adrian Borowski dziękował wszystkim, którzy w nawet najdrobniejszy sposób pomogli w rozwijaniu tutejszego krwiodawstwa:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziękowania i wyrazy szacunku złożyła krwiodawcom poseł Beata Strzałka:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Honorowi krwiodawcy otrzymali pamiątkowe medale zgodnie z ilością oddanej krwi, a osoby zaangażowane w rozwój krwiodawstwa na terenie Gminy Księżpol otrzymały pamiątkowe statuetki. Wydarzenie zakończyły jasełka w wykonaniu członków Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Biłgoraju.

Joanna Ferens

Zdjęcia (28)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe