Parkingi znowu bezpłatne

  • 13.01.2022, 11:14 (aktualizacja 13.01.2022, 11:19)
  • Małgorzata Kryk
Parkingi znowu bezpłatne
Na dwóch zamojskich parkingach w pobliżu Starego Miasta zaprzestano pobierania opłat za postój pojazdów. Ta dobra informacja dotyczy kierowców, którzy będą chcieli zaparkować swoje pojazdy na parkingu zlokalizowanym na ul. Piłsudskiego (przy Parku Miejskim) i na ul. Partyzantów (obok PZU).

Warto przypomnieć, że wprowadzone w 2021 roku opłaty za postój tłumaczono remontem Placów Wolności i Stefanidesa, gdzie wcześniej działały dwa duże płatne parkingi. Po zakończonych remontach z dalszego pobierania opłat na parkingach przy parku i PZU jednak nie zrezygnowano. Podczas ostatnich sesji Rady Miasta o bezpłatne parkingi upominał się radny Sławomir Ćwik, który przypomniał się, że strefy płatnego parkowania miały mieć „charakter czasowy”. Od tego roku zaprzestano pobierania opłat za postój pojazdów. Z początkiem stycznia z obu parkingów zniknęły tabliczki informujące o strefie płatnego parkowania i postój na tych parkingach jest teraz bezpłatny.

Płatne parkowanie obowiązuje w dni robocze przez całą dobę. Natomiast w dni weekendowe (od piątku od godz. 18.00 do niedzieli do godz. 8.00) oraz w święta miejsca postojowe zwolnione są z opłat.

W obrębie zamojskiej Starówki znajdują się również dwa bezpłatne parkingi m.in.: przy hubie komunikacyjnym na ul. Peowiaków oraz przy Wartowni obok mostu na terenach zielonych przy Drodze Męczenników Rotundy.
 

Mieszkańcy Starego Miasta, którzy na co dzień parkują swoje samochody na parkingach i ulicach zlokalizowanych na Starówce mogą zakupić karty abonamentowe. Można je nabyć w Zarządzie Dróg Grodzkich, przy ul. Kilińskiego 86 w Zamościu.

Małgorzata Kryk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe