Lubaczów. Nieistniejące wsie Roztocza Wschodniego

  • 14.01.2022, 08:19
  • Ks. Mariusz Pastuszak
Lubaczów. Nieistniejące wsie Roztocza Wschodniego
W Miejskim Domu Kultury im. Aleksandra Sas-Bandrowskiego w Lubaczowie, 20. stycznia o godz.17:00 odbędzie się premiera filmu „Nieistniejące wsie Roztocza Wschodniego- Grochy, Kuryje, Żuki”.

Jego producentem jest Stowarzyszenie Geoturystyczne „Roztocze Wschodnie” z Lubaczowa.

Genezę powstania produkcji przybliża Inspektor w Wydziale Organizacyjnym Starostwa Powiatowego w Lubaczowie, Iwona Buczko:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Autorką scenariusza i zarazem reżyserem filmu jest etnolożka - dr Olga Solarz. W produkcji wystąpili: pan Wiesław Łotecki – wnuk gajowego pracującego w lasach barona Hugo Wattmana, pani Małgorzata Kaczorowska – leśniczka oraz pan Eliasze Krućko – ostatni żyjący mieszkaniec nieistniejącej wsi Grochy. Ideą twórców było, aby z kamerą dotrzeć do tych pozostałości po dawnych zabudowaniach gospodarczych, ale także zachowanie pamięci o mieszkających tam ludziach.

loadingŁaduję odtwarzacz...

W tym samym dniu, o godz.18:00 film będzie miał swoją premierę online. Odbędzie się ona na profilu Facebookowym Stowarzyszenia Geoturystycznego „Roztocze Wschodnie” oraz Powiatu Lubaczowskiego.

Produkcja zostanie także przekazana do szkół i instytucji kultury na terenie powiatu lubaczowskiego.

Katolickie Radio Zamość objęło Patronatem Medialnym to wydarzenie.

Ks. Mariusz Pastuszak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe