Zlikwidowano grupę przestępczą

  • 17.01.2022, 11:25 (aktualizacja 18.01.2022, 11:17)
  • Małgorzata Zaręba
Zlikwidowano grupę przestępczą Straż Graniczna
Prokuratura Okręgowa w Zamościu przy udziale Placówki Straży Granicznej w Sławatyczach prowadzi śledztwo w sprawie grupy przestępczej, która zajmowała się nielegalnym organizowaniem przekraczania granicy z Białorusią.

Funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej z Placówki Straży w Sławatyczach w dniu 11 stycznia zatrzymali 9 osób, które zajmowały się nielegalnym organizowaniem przekraczania granicy państwowej z Białorusią Śledztwo prowadzi Prokuratura Okręgowa w Zamościu przy udziale PSG w Sławatyczach. Przy rozpracowaniu grupy brał udział także Europol. To nie pierwsze tego typu zatrzymana grupa przestępcza, o czym informuje kapitan Dariusz Sienicki, rzecznik prasowy komendanta NOSG.loadingŁaduję odtwarzacz...


Czym zajmowała się grupa przestępcza i na czym polegały jej działania informuje kapitan Dariusz Sienicki.


loadingŁaduję odtwarzacz...

W trakcie przeprowadzonych czynności przeszukań u podejrzanych zabezpieczono gotówkę w walucie Euro i USD, w łącznych kwotach ponad 475 000 Euro ( 2 156 500 zł ) oraz 30 350 USD ( 121 096,50 zł ) i 1800 zł, na których to kwotach dokonano zabezpieczenia majątkowego. Podejrzani usłyszeli zarzuty popełnienia przestępstw polegających na udziale w zorganizowanej grupie przestępczej i organizowania wbrew przepisom ustawy nielegalnego przekraczania granicy państwowej z Białorusią. Wobec czterech  osób zatrzymanych, na wniosek prokuratury, sąd zastosował najsurowsze środki zapobiegawcze w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Wobec pozostałych osób zatrzymanych, zastosowano środki zapobiegawcze o charakterze wolnościowym w postaci dozorów Policji i zakazu opuszczania kraju. Łącznie w sprawie środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania jest stosowany wobec jedenastu podejrzanych. Sprawa jest wielowątkowa i ma charakter rozwojowy.

 

Małgorzata Zaręba

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe