Lubaczów. Przegląd Zespołów Kolędniczych „Herody”

  • 19.01.2022, 11:57
  • Ks. Mariusz Pastuszak
Lubaczów. Przegląd Zespołów Kolędniczych „Herody”
Już po raz czternasty, 23. stycznia (br.) odbędzie się Przegląd Zespołów Kolędniczych „Herody”.

Wydarzenie rozpocznie się o godz. 15:00 w Miejskim Domu Kultury w Lubaczowie. Konkurs organizowany jest dzięki współpracy Parafii Konkatedralnej z Miejskim Domem Kultury im. Aleksandra Sas - Bandrowskiego w Lubaczowie, Powiatowym Centrum Kultury w Lubaczowie oraz Fundacją Pamięć i Tożsamość im. Jana Pawła II w Lubaczowie. Ma na celu nawiązanie do lokalnych tradycji kolędniczych, mówi Proboszcz Parafii pw. Św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Lubaczowie, Ksiądz Andrzej Stopyra:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Treść przedstawień wykonywanych podczas Herodów tradycyjnie powinna opierać się na fragmencie Ewangelii opisującym rzeź niewiniątek i śmierć króla Heroda Wielkiego. Każdego roku do Przeglądu zgłasza się wiele zespołów.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Zgłoszenia zespołów przyjmowane są do 20. stycznia.

Ks. Mariusz Pastuszak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe